Majezik adet ağrısına iyi gelir mi?

Adet sancısı sırasında ağrı kesici kullanmak sakıncalı bir davranış değildir ancak adet ağrısını kesmek için ağrı kesici kullanırken daha önce kullandığınız ve size alerjik reaksiyon göstermemiş ağrı kesicilerden kullanmalısınız. Bu açıdan baktığımızda daha önce Majezik adlı ağrı kesici ilacı kullandıysanız Majezik adet ağrısına iyi gelir. Majezik prospektüsünü okuduğunuzda dismenore için kullanıldığını görürsünüz. Dismenore tıp litaretüründe adet ağrsısı demektir.

Majezik ağrı kesici ilacın günlük 150-200mg doz limiti vardır. Doktor kontrolü olmadan bu limiti aşmak ölümcül sonuçlar doğurabilir. Adet sancılarında ise Majezik, ilk ağrı ile birlikte 100 mg sonrasında 6 saatte bir 50-100 mg lık tam veya yarım tablet şeklinde kullanılabilir.

Majezik yan etkileri çok olan bir ilaçtır, herhangi birini gördüğünüzde mutlaka acile başvurunuz. Hamilelikte majezik kullanılması tavsiye edilmez.

Majezik adeti keser mi veya geciktirir mi?

En çok merak edilen konulardan biri de Majezik adet kanamasını keser mi? sorusu. Bu tarz ağrı kesici ilaçlar adet kanamasını azaltabilir ama adet kanamasının az gelmesinin herhangi bir zararı saptanmamıştır.

Adet sancısına iyi gelen ağrı kesiciler nelerdir? Majezik alternatifi regl ağrı kesicileri için TIKLAYIN

Doğal yollar ile adet ağrısı nasıl geçer, ne iyi gelir? TIKLAYIN

Sağlıklı Bilgi:  Dicloflam adet ağrısında kullanılır mı? Dicloflam Adeti keser mi?

Yorum yapın