Regl Sancısına İyi Gelen Ağrı Kesiciler

Reglin ne olduğunu daha önceki yazılarımızda detaylıca anlattık. Yetmedi erkeklere bu sancının nasıl anlatılabileceğini de söyledik. Doğal yollar ile regl sancısından kurtulmanın yollarını da anlattık şimdi sıra ağrı kesici önerilerinde.

Regl sancısı “prostaglandinler” kimyasalının rahimde kasılmalar yaratması ile meydana geliyor. Bu ağrı bazı kadınlar için dayanılmaz olabiliyor. Şu an bu yazıyı okuduğunuza göre siz de o acı çeken kadınlardan olmalısınız. Yine sözlük sitelerinden diğer kadınların kullandığı ağrı kesicilerini aşağıya fiyatları ile birlikte sıraladım. Eczanelerden temin edebileceğiniz bu ağrı kesiciler adet dönemini daha hafif atlatmanıza yardımcı olabilir.

Önemli uyarı: Burada yazılan ilaçlar kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Majezik

Bu ilaç dismenore yani adet sancılarında kullanılan güçlü bir ağrı kesicidir. Adet sancısı dışında iltihap ağrıları, eklem hastalıkları romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilaç kadınlar arasında en çok bilinen ağrı kesicidir. Genelde 100 miligramlık 15 li tablet kutularda satılır. 13 Ocak 2017 itibari ile fiyatı 7.63 liradır. Eczanelerde yuvarlama 7.75 e de satabilirler.

Apranax türevleri

Apranax Forte ve Apranax Plus ilaçları genel olarak migren ağrıları, diş ağrıları, cerrahi operasyon sonrası ağrılar için kullanılan yine çok güçlü ilaçlardır. 30 Aralık 2016 itibari ile 8.43 lira (Apranax Plus 10.36 tl) olan bu ilaç size adet ağrılarınızda çok yardımcı olacaktır. Tabiki doktor gözetiminde kullanınız.

Apranax Plus’ı bir dönem şiddetli baş ağrılarım için kullanmıştım. Bu baş ağrıları inanılmaz derecede çekilmez geliyordu. Doktorum bu ilacı yazdı. Gerçekten güçlü bir ağrı kesici ve sizi mayıştırıyor. Ancak internette okuduklarıma göre alkolle veya aşırı dozda kullanıldığında beyin kanamasına varan etkileri de mevcut. Hap, ilaç, ağrı kesiciler çok güçlü olabiliyor lütfen kullanırken dikkat edelim ve mutlaka doktorumuza danışalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Diş ağrısı nasıl geçer, hangi ağrı kesiciler etkilidir?

Buscopan

Bazı organlarda oluşan ani kasılmalar için kullanılan bu ilaç aslında tam olarak regl dönemi kasılmalarını tedavi etmek için kullanılıyor. Üreme organları, idrar yolları, safra kanalları, barsaklar, mide spazmları gibi pek çok konuda etkili bir ilaç. Ve etkilerine göre inanılmaz ucuz sadece 4 lira (13 Ocak 2017’de kontrol edilmiştir en son).

Dolorex

Bu yuvarlak ve kırmızı drajeler adet sancılarına en iyi gelen ilaçlardan. Asıl amacı ameliyat sonrası ağrıların tedavisi ve sırt, omuz ağrıları olan bu amacın ana kullanım alanlarından biri de kadınların adet dönemlerindeki ağrıyı tedavi etmek. Ayrıca iltihap ağrılarında da kullanılıyor. Fiyatı son derece ideal bir ilaç olan Dolorex sadece 6.15 tl (13 Ocak 2017). Westworld’deki Dolores’e selam olsun…

Bunların dışında eczacınızın ve doktorunuzun önerdiği muadil ilaçları da deneyebilirsiniz. Dicloflam, Ponstan Forte, maxljin, ansaid, maximus gibi piyasada akla gelmeyecek bir dünya ağrı kesici bulunmakta. Ayrıca doğum kontrol ilaçlarının da adet dönemlerinde çekilen sancılara yararlı olduğu düşünülüyor bunu başka bir yazıda daha detaylı olarak yazmayı düşünüyorum.

Burada yazılan tüm ilaçlar kullanıcı yorumlarından yola çıkılarak önerilmiştir ve kesinlikle doktor tavsiyesi alınmadan kullanılmamalıdır. Sitemiz olarak biz sadece öneriler sunmaya elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir