fbpx

Cilt Sağlığı

Contractubex Jel Kullanımı ve Kaşıntı

Contractubex jel şu an piyasada 120 gr olarak derideki yara, yanık, dikiş izlerinin ve keloid tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Contractubex krem SGK tarafından karşılanmamakta ve güncel fiyatı 103 TL’dir. Contractubex jelin kullanımı sırasında kaşıntı meydana gelir bu ilacın en yaygın yan etkilerinden biridir. Contractubex jel deriyi inceltip içeriğindeki özel karışım ile deriyi besler ve yeni deri oluşumunu hızlandırarak cildin orijinal dokusuna dönmesine yardımcı olur. Yeni izlerde 6 ay ve daha erken yanıt alındığı gözlemlense de 1-2 yıldan eski izler için 8-12 ay arası kullanımı önerilir.

Contractubex jel ayrıca çatlak izleri ve eski yaralara da iyi gelmektedir.

Contractubex Jel 120 gr nasıl kullanılmalıdır?

Vücuttaki iyileşmiş yara izine, dikişleri alınmış ameliyat izine veya keloidin üzerine günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere uygulamalısınız. Tedavi süresinde Contractubex jel kullanılan bölge güneş ışığından korunmalıdır. Yara bandı, bileklik, bez vs. ile kapatamıyorsanız veya sürülen bölge yüzdeyse 50 faktör koruyuculu güneş kremi kullanmalısınız. İlacı kullanırken güneşe çıktığınızda yanma hissetmeniz normaldir.

Contractubex Jel kaşıntı yapıyor normal mi?

Contractubex’in kaşıntı yapması en yaygın yan etkilerinden biridir. Cilt dokusunu incelttiği ve tekrar canlandırdığı için bu kaşıntı normaldir. Ancak yine de dayanılamayacak derecede olağanüstü bir kaşıntıdan söz ediliyorsa Bepanthen gibi nemlendiriciler ile karıştırılarak sürülmesi de önerilir. Aksi takdirde doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Contractubex yüze sürülür mü?

Contractubex jel krem yara veya sivilce izi her neredeyse tam üzerine uygulanmalı. Yüze uygulanmasında sakınca yoktur. Contractubex jel ile yüzdeki izlerinizi geçirebilirsiniz.

Sağlıklı Bilgi:  Nedeni Bilinmeyen Kaşıntılar için İlaç Önerisi

Contractubex nedir, Contractubex krem 120 gr fiyatı ne kadar?

2019 güncel fiyatı 103 tl olan Contractubex, cilt lekelerini ve özellikle yüzdeki sivilce izlerini tedavi etmekte kullanılan etkili bir ilaçtır. 2018’den önce devlet karşılıyor idi ancak yeni düzenlemeler ile bu durum ortadan kalktı.

4 Comments

  1. Yaklaşık bir senedir kullanıyorum. Dikiş izlerim yok oldu, sizce tedaviyi sonlandırmalı mıyım? İzlerin tekrar oluşma ihtimali var mıdır ?

    1. Geçmiş izin tekrar oluşma ihtimali yoktur. Ancak tedavi sonlandırılmasan doktor muayenesi yapılması gerekir.

  2. Merabalar ben yüzümdeki ufak çukur ve kirmizi sivilce lekeleri icin kullanıyorum. Yüzüme agda yapmam gerekli 4 gündür ilaci kullaniyorum bi sakincasi olabilirmi?

    1. Contractubex jel, ciltte uygulandığı bölgeyi inceltir. Yani ağda yaparsanız tahriş edebilirsiniz. Kremi kullanmayı ağda yapmadan birkaç gün önce bırakın, her gün nemlendirici sürün. Ağda yaptıktan sonra 1 gün nemlendirici sürüp ertesi gün contractubex kullanmaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir