Contractubex Jel Kullanımı ve Kaşıntı

Contractubex jel şu an piyasada 120 gr olarak derideki yara, yanık, dikiş izlerinin ve keloid tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Contractubex krem SGK tarafından karşılanmamakta ve güncel fiyatı 103 TL’dir. Contractubex jelin kullanımı sırasında kaşıntı meydana gelir bu ilacın en yaygın yan etkilerinden biridir. Contractubex jel deriyi inceltip içeriğindeki özel karışım ile deriyi besler ve yeni deri oluşumunu hızlandırarak cildin orijinal dokusuna dönmesine yardımcı olur. Yeni izlerde 6 ay ve daha erken yanıt alındığı gözlemlense de 1-2 yıldan eski izler için 8-12 ay arası kullanımı önerilir.

Contractubex jel ayrıca çatlak izleri ve eski yaralara da iyi gelmektedir.

Contractubex Jel 120 gr nasıl kullanılmalıdır?

Vücuttaki iyileşmiş yara izine, dikişleri alınmış ameliyat izine veya keloidin üzerine günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere uygulamalısınız. Tedavi süresinde Contractubex jel kullanılan bölge güneş ışığından korunmalıdır. Yara bandı, bileklik, bez vs. ile kapatamıyorsanız veya sürülen bölge yüzdeyse 50 faktör koruyuculu güneş kremi kullanmalısınız. İlacı kullanırken güneşe çıktığınızda yanma hissetmeniz normaldir.

Contractubex Jel kaşıntı yapıyor normal mi?

Contractubex’in kaşıntı yapması en yaygın yan etkilerinden biridir. Cilt dokusunu incelttiği ve tekrar canlandırdığı için bu kaşıntı normaldir. Ancak yine de dayanılamayacak derecede olağanüstü bir kaşıntıdan söz ediliyorsa Bepanthen gibi nemlendiriciler ile karıştırılarak sürülmesi de önerilir. Aksi takdirde doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Contractubex yüze sürülür mü?

Contractubex jel krem yara veya sivilce izi her neredeyse tam üzerine uygulanmalı. Yüze uygulanmasında sakınca yoktur. Contractubex jel ile yüzdeki izlerinizi geçirebilirsiniz.

Sağlıklı Bilgi:  Nasır Bandı, Yakısı Kaç Gün Kalmalıdır?