Sivilce İzlerini Geçirmek İçin İlaç Önerisi (Krem)

“Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir?” gibi sorulara genelde doğal kür tarifleri ile yanıt verilir ancak bu yazıda daha ziyade ilaç yani cilt yüzeyinde lekeleri ve izleri geçiren kremlerden bahsedeceğiz. Önereceğim kremler reçete ile satılmamakta ve eczaneden kolayca alınabilmektedir.

Sivilce izleri için en etkili krem : Contractubex

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin İlaç Önerisi (Krem) 2


Contractubex sadece sivilce izleri değil ciltte bulunan yara izleri ve çatlaklar dahil her türlü deformasyon için kullanılabiliyor. Ancak sivilce izi ilacını kullanırken kaşıntı ve alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Contractubex’in fiyatı 103 TL’dir (2018).

Contractubex ile ilgili daha kapsamlı bir yazıyı daha önce paylaşmıştık. Şuradan okuyabilirsiniz: Contractubex Jel ve Kaşıntı

Ucuz bir sivilce izi kremi alternatifi: Madecassol

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin İlaç Önerisi (Krem) 3


Üstteki ilaçtan sonra sizi 20 TL ücreti olan Madecassol ile tanıştırmak istiyorum. Bu ilaç hem sivilcelerden kurtulmak için hem de izlerini yok etmek için çıkarılmış. Aynı zamanda yanık izlerinin tedavisinde de kullanılabiliyor.

Doğal yollar da mevcut

İlaç kullanmaktan hoşlanmayanlar için doğal yollar da mevcut örneğin Kantaron yağı. Bu yağ zeytin yağı ile bir bitki çeşidi olan kantaron otunun uzun süre birlikte bekletilmesi sonucu elde ediliyor ve sivilce izleri dahil pek çok cilt deformasyonunda kullanılabiliyor.

Sağlıklı Bilgi:  Yüz Germe Ameliyatı nasıl yapılır, aşamaları ve yan etkileri nelerdir?

Yorum yapın