Sivilce izleri nasıl geçer? [KESİN ÇÖZÜM]

Sivilce pek çok kişinin en büyük sorunu haline gelmiş kötü görüntü oluşturan cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu oluşmuş bir rahatsızlıktır. Genel olarak ergenlik döneminde görülen sivilce sorunu yanlış tedavi sonrasında geçmeyen leke haline gelebiliyor. Geçmeyen ve leke haline gelen sivilce lekeleri nasıl yok edilir, nasıl geçer pek çok kişinin araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

Vücudun Bölgelerine Göre Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce vücudun her bölgesinde çıkabiliyor ve doğru tedavi edilmemesi halinde iz bırakabiliyor. Sivilce izi kalmaması için bölgeye göre doğru şekilde tedavi edilmelidir. Her bölge için kullanılan ilaçlar ve uygulanan yöntemler farklılık göstermektedir.

Yüzdeki

yüzdeki sivilce izleri

Vücudumuzun en önemli yeri yüzümdür, en çok da yüzdeki sivilce ve sivilce lekeleri rahatsızlık vermektedir. Yüzümüz çok hassas olması sebebi ile her tedavi doğru şekilde uygulanmalıdır, aksi halde daha belirgin izler ile karşılaşmak mümkün olabilir. Yüzdeki lekeler için uygun krem, lazer yöntemi ve doğal yöntemler kullanılabilir.

Kalçadaki

kalçadaki sivilce lekelerini geçirmek

En sık sivilce ile karşılaşılan bir diğer bölge kalça oluyor. Kalçada çıkan ve acı bile verebilen bu sivilceler ve sivilce lekeleri için lazer tedavisi kullanılabildiği gibi, merhem, losyon, iltihap giderici kremler kullanılabiliyor. Bu sayede daha pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Kalçadaki sivilce lekelerini geçirmenin sırttakilerin aksine yağlı alt tabakası olduğu için bölgedeki kasları çalıştırmalısınız.

Sırttaki

Sırtta Sivilce Lekeleri
sivilce lekesiz bir kadın sırtı

Sırt bölgesi sivilcelerin en yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer alıyor. Özellikle iri iri çıkan sivilceler belirli bir süre sonra leke ve iz haline gelerek kötü bir görüntü yaratabiliyor. Erkeklerde kıllı olabilen sırt bölgesinde oluşan sivilce lekeleri için uygun tedavi yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemler ilaç ve lazer tedavisi olabiliyor.

Çenedeki

Sivilce lekesiz bir kadın çenesi.
Sivilce lekesiz bir kadın çenesi.

Yüz bölgesinde en yoğun olarak sivilce çene kısmında çıkıyor. Sivilcenin çenede leke haline gelmesi durumunda ise uygulanacak tedavi yöntemleri arasında lazer uygulaması, ilaç uygulaması ve doğal yöntemler bulunuyor. Tüm bu uygulamalar ile sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün hale geliyor.

Kırmızı Sivilce İzleri

Ciltteki sivilceler en büyük sorunlar arasında yer alıyor. Kötü bir görüntü oluşturan sivilceler birde kırmızı iz haline gelmesi durumunda geçmesi çok zor kalıcı izler bırakabiliyor. Kırmızı sivilce izlerini geçirmek için uzman tarafından yardım alabileceğiniz gibi, güzellik merkezlerinde uygulatacağınız lazer yöntemi, kullanacağınız ilaçlar ve evde doğal yöntemler ile bu izlerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Önemli olan doğru tedaviyi uygulamak ve bu uygulamaları düzenli olarak yapmak.

Sağlıklı Bilgi:  Kışın kaç faktör korumalı güneş kremi kullanmalıyız?

Derin Sivilce İzleri

Yanlış tedavi ve genetik faktörler sonrasında oluşan derin sivilce izleri birçok kişinin en korktuğu sorunlar arasında bulunmaktadır. Derin sivilce izlerini yok etmenin en etkili ve tek yolu şuan lazer tedavisi olarak bilinmektedir. Soydurma ve cilt yenileme yöntemi ile bu izlerden kurtulmak mümkün olabiliyor.

Kısa Sürede Tedavi

Sivilce izlerinizle bir ömür yaşamanız gerekmiyor, bu izlerden uygulayacağınız yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz.

1 günde

Geceden sivilcenizde bekleteceğiniz diş macunu, limon suyu veya sirke ile sivilceniz bir gecede kuruyabilir ancak izi asla 1 gecede geçiremezsiniz. Bunun yerine cilt renginize uygun bir fondoten ile bunu çözebilirsiniz. Derin sivilce izlerinden bir günde kurtulmak mümkün değildir. Ancak çok hafif izlerden bir günde lazer yöntemi ile kurtulabilirsiniz.

2 günde

Sivilcelerden ve oluşan lekelerden 2 gün gibi kısa sürede kurutulmak mümkün. Bunun için en uygun yöntem lazer ve estetik amaçlı uygulanan yöntemlerdir. Ayrıca kantoran, hindistan cevizi yağı gibi alternatifler de deneyebilirsiniz.

2 haftada

Sivilce izleri ve tedavisi için 2 hafta gibi bir sürede yapacağınız tedavi ile kurtulabilirsiniz. Evde kullanacağınız ilaç ve doğal yöntemler ile bu süreçte derin olmayan izlerden kurtulabilirsiniz. Doğal yağlar ve bitkisel kürler bu süreçte yardımcı olacaktır.

Evde Maske ve Doğal Yöntemler

Sivilce lekelerinden kurtulmak için evde doğal maske uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için pek çok cilt bakım uzmanının önerileri bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu

Ünlü uzman İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için elma sirkesi ve maden suyu ile hazırlanmış doğal maskeyi önermektedir.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lekesi Geçirme ÇözümüGerekli Malzemeler: Organik Elma Sirkesi, Maden Suyu, Pamuk

Toplam zaman: 5 dakika

Bir yemek kaşığı elma sirkesi ile 3 yemek kaşığı maden suyunu bir kapta karıştırın.

Bu aşamada cilt soyucu elma sirkesini seyreltip sadece lekenin geçirilmesi için uygun hale getiriyoruz.

Sivilce lekesinin olduğu bölgeyi ılık su ile temizleyip iyice kurulayın.

Bu aşamada yüzümüzü karışımı uygulamaya hazır hale getiriyoruz.

60 dakikada bir pamuk ile sivilceli bölgeyi sirkeli karışım ile ıslatın.

Bu sayede lekeli bölgesini eritmiş oluyoruz. Bu aşamadan sonra zeytinyağı ile sağlıklı cildin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Suna Dumankaya

Birçok kişi güzellik uzmanı Suna Dumankaya tarafından önerilen sivilce tedavisi yöntemini uygulamaktadır. Evde uygulanan maske önerileri arasında kabartma tozu maskesi bulunmaktadır.

Uzman Suna Dumankaya sivilce lekeleri için en kolay tedavi maskesinin sivilce lekesine süzme yoğurt sürmek olduğunu da bir programda aktarmıştır.

Ahmet Maranki

Ahmet Maranki evde uygulayabileceğiniz maskelerden en fazla maden suyu ve gül suyu karışımını önermektedir. Bu karışım ile evde sivilce ve sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Lazer Tedavisi

Sivilce lekeleri için en etkili yöntemlerden biri lazer tedavisidir. Özellikle derin lekeler lazer ile yok edilir. Bu sayede kısa sürede sonuç almak mümkün olmaktadır. Önemli olan tek şey doğru bir merkezde bu işlemi yaptırmaktır, aksi halde daha derin lekeler oluşabilir.

Eczane Krem Önerisi

Sivilce lekeleri ve sivilce tedavisi için eczanelerde birçok krem seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka cilt uzmanı tavsiyesi alınmalı ve cildinize uygun olan kremi kullanmanız gerekir.

Sivilce İzi İçin Maske ( Doğal ve Bitkisel )

Sivilce izleri için evde kullanabileceğiniz maske uygulamaları arasında, soğan maskesi, gül suyu maskesi, portakal maskesi, limon kürü maskesi, yoğurt maskesi, sirke, bal, tarçın, sarımsak maskesi uygulayabilirsiniz. Her birinin uygulama yöntemi ve tedavi süresi farklıdır ve mutlaka yüzünüze uygun olan yöntemi kullanmanız gerekir.

Yorum yapın