Hastadoktor.com – Sağlıklı Yaşamın Bilgileri

Sivilce izleri nasıl geçer? [KESİN ÇÖZÜM]

23.05.2019
280
Sivilce izleri nasıl geçer? [KESİN ÇÖZÜM]

Sivilce pek çok kişinin en büyük sorunu haline gelmiş kötü görüntü oluşturan cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu oluşmuş bir rahatsızlıktır. Genel olarak ergenlik döneminde görülen sivilce sorunu yanlış tedavi sonrasında geçmeyen leke haline gelebiliyor. Geçmeyen ve leke haline gelen sivilce lekeleri nasıl yok edilir, nasıl geçer pek çok kişinin araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

Vücudun Bölgelerine Göre Sivilce İziTedavisi

Sivilcevücudun her bölgesinde çıkabiliyor ve doğru tedavi edilmemesi halinde izbırakabiliyor. Sivilce izi kalmaması için bölgeye göre doğru şekilde tedaviedilmelidir. Her bölge için kullanılan ilaçlar ve uygulanan yöntemler farklılıkgöstermektedir.

Yüzdeki

yüzdeki sivilce izleri

Vücudumuzunen önemli yeri yüzümdür, en çok da yüzdeki sivilce ve sivilce lekelerirahatsızlık vermektedir. Yüzümüz çok hassas olması sebebi ile her tedavi doğruşekilde uygulanmalıdır, aksi halde daha belirgin izler ile karşılaşmak mümkünolabilir. Yüzdeki lekeler için uygun krem, lazer yöntemi ve doğal yöntemlerkullanılabilir.

Kalçadaki

kalçadaki sivilce lekelerini geçirmek

En sık sivilce ile karşılaşılan bir diğer bölge kalça oluyor. Kalçada çıkan ve acı bile verebilen bu sivilceler ve sivilce lekeleri için lazer tedavisi kullanılabildiği gibi, merhem, losyon, iltihap giderici kremler kullanılabiliyor. Bu sayede daha pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Kalçadaki sivilce lekelerini geçirmenin sırttakilerin aksine yağlı alt tabakası olduğu için bölgedeki kasları çalıştırmalısınız.

Sırttaki

Sırtta Sivilce Lekeleri
sivilce lekesiz bir kadın sırtı

Sırt bölgesisivilcelerin en yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer alıyor. Özellikle iri iriçıkan sivilceler belirli bir süre sonra leke ve iz haline gelerek kötü birgörüntü yaratabiliyor. Erkeklerde kıllı olabilen sırt bölgesinde oluşan sivilcelekeleri için uygun tedavi yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemler ilaç ve lazertedavisi olabiliyor.

Çenedeki

Sivilce lekesiz bir kadın çenesi.
Sivilce lekesiz bir kadın çenesi.

Yüzbölgesinde en yoğun olarak sivilce çene kısmında çıkıyor. Sivilcenin çenedeleke haline gelmesi durumunda ise uygulanacak tedavi yöntemleri arasında lazeruygulaması, ilaç uygulaması ve doğal yöntemler bulunuyor. Tüm bu uygulamalarile sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün hale geliyor.

Kırmızı Sivilce İzleri

Cilttekisivilceler en büyük sorunlar arasında yer alıyor. Kötü bir görüntü oluşturansivilceler birde kırmızı iz haline gelmesi durumunda geçmesi çok zor kalıcıizler bırakabiliyor. Kırmızı sivilce izlerini geçirmek için uzman tarafındanyardım alabileceğiniz gibi, güzellik merkezlerinde uygulatacağınız lazeryöntemi, kullanacağınız ilaçlar ve evde doğal yöntemler ile bu izlerden kalıcıolarak kurtulabilirsiniz. Önemli olan doğru tedaviyi uygulamak ve buuygulamaları düzenli olarak yapmak.

Derin Sivilce İzleri

Yanlıştedavi ve genetik faktörler sonrasında oluşan derin sivilce izleri birçokkişinin en korktuğu sorunlar arasında bulunmaktadır. Derin sivilce izlerini yoketmenin en etkili ve tek yolu şuan lazer tedavisi olarak bilinmektedir.Soydurma ve cilt yenileme yöntemi ile bu izlerden kurtulmak mümkün olabiliyor.

Kısa Sürede Tedavi

Sivilceizlerinizle bir ömür yaşamanız gerekmiyor, bu izlerden uygulayacağınızyöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz.

1 günde

Geceden sivilcenizde bekleteceğiniz diş macunu, limon suyu veya sirke ile sivilceniz bir gecede kuruyabilir ancak izi asla 1 gecede geçiremezsiniz. Bunun yerine cilt renginize uygun bir fondoten ile bunu çözebilirsiniz. Derin sivilce izlerinden bir günde kurtulmak mümkün değildir. Ancak çok hafif izlerden bir günde lazer yöntemi ile kurtulabilirsiniz.

2 günde

Sivilcelerden ve oluşan lekelerden 2 gün gibi kısa sürede kurutulmak mümkün. Bunun için en uygun yöntem lazer ve estetik amaçlı uygulanan yöntemlerdir. Ayrıca kantoran, hindistan cevizi yağı gibi alternatifler de deneyebilirsiniz.

2 haftada

Sivilce izleri ve tedavisi için 2 hafta gibi bir sürede yapacağınız tedavi ile kurtulabilirsiniz. Evde kullanacağınız ilaç ve doğal yöntemler ile bu süreçte derin olmayan izlerden kurtulabilirsiniz. Doğal yağlar ve bitkisel kürler bu süreçte yardımcı olacaktır.

Evde Maske ve Doğal Yöntemler

Sivilcelekelerinden kurtulmak için evde doğal maske uygulaması yapabilirsiniz. Bununiçin pek çok cilt bakım uzmanının önerileri bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu

Ünlü uzman İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için elma sirkesi ve maden suyu ile hazırlanmış doğal maskeyi önermektedir.

Gerekli süre: 5 dakika.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lekesi Geçirme Çözümü
Gerekli Malzemeler: Organik Elma Sirkesi, Maden Suyu, Pamuk

  1. Bir yemek kaşığı elma sirkesi ile 3 yemek kaşığı maden suyunu bir kapta karıştırın.

    Bu aşamada cilt soyucu elma sirkesini seyreltip sadece lekenin geçirilmesi için uygun hale getiriyoruz.

  2. Sivilce lekesinin olduğu bölgeyi ılık su ile temizleyip iyice kurulayın.

    Bu aşamada yüzümüzü karışımı uygulamaya hazır hale getiriyoruz.

  3. 60 dakikada bir pamuk ile sivilceli bölgeyi sirkeli karışım ile ıslatın.

    Bu sayede lekeli bölgesini eritmiş oluyoruz. Bu aşamadan sonra zeytinyağı ile sağlıklı cildin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Suna Dumankaya

Birçok kişi güzellik uzmanı Suna Dumankaya tarafından önerilen sivilce tedavisi yöntemini uygulamaktadır. Evde uygulanan maske önerileri arasında kabartma tozu maskesi bulunmaktadır.

Uzman Suna Dumankaya sivilce lekeleri için en kolay tedavi maskesinin sivilce lekesine süzme yoğurt sürmek olduğunu da bir programda aktarmıştır.

Ahmet Maranki

AhmetMaranki evde uygulayabileceğiniz maskelerden en fazla maden suyu ve gül suyukarışımını önermektedir. Bu karışım ile evde sivilce ve sivilce lekelerindenkurtulabilirsiniz.

Lazer Tedavisi

Sivilcelekeleri için en etkili yöntemlerden biri lazer tedavisidir. Özellikle derinlekeler lazer ile yok edilir. Busayede kısa sürede sonuç almak mümkün olmaktadır. Önemli olan tek şey doğru birmerkezde bu işlemi yaptırmaktır, aksi halde daha derin lekeler oluşabilir.

Eczane Krem Önerisi

Sivilcelekeleri ve sivilce tedavisi için eczanelerde birçok krem seçenekleribulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka cilt uzmanı tavsiyesialınmalı ve cildinize uygun olan kremi kullanmanız gerekir.

Sivilce İzi İçin Maske ( Doğal veBitkisel )

Sivilceizleri için evde kullanabileceğiniz maske uygulamaları arasında, soğan maskesi,gül suyu maskesi, portakal maskesi, limon kürü maskesi, yoğurt maskesi, sirke,bal, tarçın, sarımsak maskesi uygulayabilirsiniz. Her birinin uygulama yöntemive tedavi süresi farklıdır ve mutlaka yüzünüze uygun olan yöntemi kullanmanızgerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.