Adet Sancısına ne iyi gelir? Regl Ağrısı nasıl geçer?

Kimileri acıdan intiharı bile düşünüyor erkekler ise çok büyütüldüğünü söylüyor. Tüm geyikleri ve gereksiz yazıları kenara bırakırsak adet sancısı kanıtlanmış bir durumdur ve bir çok kadının psikolojilerini bozmaktadır. Regl dönemleri kadınların her ay yaşadığı fizyolojik bir olaydır.

Bu dönem kadınların bazıları için dayanılmaz acılar içinde geçmektedir. Kadın olmanın bu en zor zamanlarında psikolojik olarak da yıpranan kadınlar erkeklere zor günler geçirebiliyor. Bu adet sancılarının geçmesi için internette paylaşılmış bir çok çözümü bir araya getirmeye çalıştık. Sizler için derlediğimiz adet sancısına çözümler

1. Karnınıza sıcak su torbası koyun!

Bu çözüm aslında pek çok kadın tarafından bilinmekte. Bilindiği kadar da etkili bir yöntem. Yatar vaziyette televizyonu veya interneti açıp karnınıza koyacağınız bir sıcak su torbası ile ağrınız hafifleyecektir. Ayrıca bir sıcak su torbası da ayaklarınıza koymanız tavsiye edilmektedir. Ha denedim olmadı diyorsanız daha çok çözümü var.

2. Ağrı kesiciler veya acilde ağrı kesici iğne vurulmak!

Doğal bir olayı doğal olmayan bir yol ile çözüme ulaştırmayı önermesem de bazı dayanılmaz sancılarda yapacak pek bir şey kalmıyor. Ağrı kesicilerden majezik veya apranax’ı önerebilirim ancak bu iki ağrı kesici çok güçlüdür ve eğer alerjiniz varsa veya doktorunuz tavsiye etmediyse çok kötü sonuçları olabilir. Bunun haricinde bu dönemde acil servislerde ağrı kesici iğneler de yapılabilmekte bu iğneler sizi anında rahatlatacak ve sakin bir gece geçirmenizi sağlayacaktır. Bu doktor kontrolünde olacağından herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Adet ağrısı için ağrı kesiciler! Tıkla!

3. Çikolata yiyin!

Çok tuhaf gelebilir. Ancak adet dönemlerinde kadınlar ağrı ile boğuşurken bir tablet çikolata yenmesi hem mutluluk hormonu salgılayacağından hem de çikolata başlı başına bir ağrı kesici olduğundan size biraz yardımcı olabilir. Peki çikolata adet sancısını nasıl giderebilir?

Sağlıklı Bilgi:  Adetliyken denize ve havuza girilir mi?

Bu çikolatanın içinde buluna seratonin maddesinden kaynaklanmakta. Bu maddenin ağrı kesici özelliği var ve çikolatanın da içinde bulunduğundan doğal bir ağrı kesici görevi görmektedir.

4. Karnınıza masaj yaptırın!

Karın ve yumurtalık bölgesine yaptıracağınız küçük bir masaj ağrınızın inanılmaz hafiflemesini sağlayacak sizi de tatlı bir uykuya yatıracaktır. Adet dönemlerinde kucak pozisyonunda karın bölgesinde oval hareketler ile fazla bastırmadan on dakikalık bir masaj yaptırın. Tabi öncesinde çikolata yiyip ılık bir su için. Ilık bir süt içerek uyku moduna da geçebilirsiniz. Masaj sonrasında kaslarınız gevşeyecek, karın bölgeniz masaj ile ısınıp rahatlayacak ve siz de uykuya dalacaksınız.

5. Masaj Yaptıracak kimseniz yoksa bitki çayları da işe yarıyor

Zencefil-limon, papatya, böğürtlen artık hangisini seviyorsanız bütün bitki çayları ağrınızı dindirmede işe yarayacaktır. Bu aslında yine vücut ısısını ve karın bölgesini hareketlendirmekten geçiyor. Bu sayede metabolizma hızlanıyor ve vücudunuz rahat bir nefes alıyor.

Allah sabır versin

Bir erkek olarak bu yazıyı yazarken bir çok kadın arkadaşımla konuştum başta uludağ sözlük olmak üzere tüm içerik sitelerinde kullanıcı deneyimlerini okudum ve böyle bir derleme yaptım. Başka sitelerde de aynılarını görmüş olmanız çok normal çünkü bütün bunlar işe yarıyor. Ancak benim size son ve belki de hepsinden önemli bir tavsiyem var: Moralinizi yüksek tutun, sevdiklerinizle birlikte olun ve aklınızı oradan uzaklaştırın.

İnsan vücudu çok karmaşık ve karmaşıklığı kadar zekidir. Vücut kendini tedavi eder siz düşünerek bunun üstesinden gelemezsiniz. Siz yatakta kıvransanız da kalkıp koşuya da gitseniz, iş yerinde sıkıntıdan patlasanız da vücut görevini yapar. Yani acıyı azaltmak sizin elinizde. Adet sancısını düşünmemeye çalışın, güzel bir film açın, sevdiğiniz erkeğin veya arkadaşınızın kucağına uzanın sıcacık bitki çayınızı elinize alıp polarınızı üzerinize örtün. Dünyevi, size acı veren o lanet duyguyu aklınızdan atın. Vücudunuz sizi düzeltiyor sizin tek yapmanız gereken şey sabretmek. Sağlıcakla kalın.

“Adet Sancısına ne iyi gelir? Regl Ağrısı nasıl geçer?” üzerine bir yorum

Yorum yapın