Adetliyken denize ve havuza girilir mi?

Adet dönemimdeyken yüzebilir miyim, denize girsem her yer kan olur mu? Adet döneminde yüzebilirsiniz. İşte size bu dönemde yardımcı olabilecek en iyi çözümler.

Regl döneminde yüzmek en can sıkıcı sorulardan biridir. Ya kan belli olursa, ya havuzda fark edilirse gibi utanma ile karışık korku duyulması normaldir. Ped yerine tampon ile adet döneminde denizde veya havuzda rahatça yüzebilirsiniz. Ancak pek çok sebepten ötürü tampon kullanmak istemeyebilirsiniz. Son çare olarak su geçirmez yüzme mayolarından kullanabilirsiniz. Bu mayolar normal bikini gibi görünmektedir.

Adet dönemimde yüzersem iltihap kapar mıyım?

Hayır kapmazsınız. Havuzlar klorlandığı için başkasından herhangi bir mikrop kapmazsınız ve sizin mikroplarınız başkasına bulaşamaz. Ancak pek çok araştırma havuzdaki klorun bölgede mantara sebep olduğunu iddaa etmektedir. Eğer denizde yüzüyorsanız normal bir zamanda yüzdüğünüzden farklı bir etki ile karşılaşmazsınız.

Adetliyken denize girersem köpek balıkları saldırır mı?

Kilometrelerce öteden kan kokusunu alsalar da bugüne kadar adetliyken köpek balığı saldırısına uğramış bir vaka ile karşılaşılmamıştır.

Yüzmek regl kramplarıma ve adet ağrılarıma iyi gelir mi?

Kesinlikle evet. Düşük yoğunluklu egzersizler (örnek olarak yüzmek) adet kasılmalarının hafifletilmesine iyi gelmektedir. Yüzerken vücut endorfin salgılar ve bu doğal bir ağrı kesicidir. Araştırmalar adet öncesi ağrıların geçmesinde yüzmenin çok etkili olduğunu kanıtlamıştır.

ÖNERİ: Adet Sancısı için Ağrı Kesiciler: https://hastadoktor.com/regl-sancisina-iyi-gelen-agri-kesiciler/

ÖNERİ: Adet Kanının Az Gelmesi: https://hastadoktor.com/az-gelen-adet-kanamasi-nasil-cogaltilir/

Daha fazla sağlık

Sağlıklı Bilgi:  Adet kanının içinde ne vardır?