Sivilceye Diş Macunu Sürmek İyi Gelir mi?

Sivilceler ve akne neredeyse her cildin bir numaralı problemidir. Sivilcelerden hızlıca kurtulmak için birçok çözüm vardır. Bunlardan en kesin çözüm, sivilcenize diş macunu sürmektir. Diş macunu cilt için çok faydalıdır. Yüzünüzdeki sivilcelere diş macunu sürerek kısa sürede sivilcelerinizi söndürebilirsiniz. 

Diş macunu yüzdeki sivilcelere iyi geldiği gibi, omuzdaki sivilcelere de sürülebilir. Sivilcelere sürmek için diş macunu seçerken beyaz diş macunu olmasına dikkat etmelisiniz. Mavi, kırmızı, yeşil çizgili diş macunları yerine bembeyaz diş macunları seçilmelidir. Diş macunlarının beyaz kısmında sivilcelerin ve aknelerin kurumasına yardımcı olan karbonat, hidrojen peroksit ve triklosan gibi içerikler bulunmaktadır. Renkli kısımlarında ise cildi tahriş edebilecek içerikler bulunduğundan dolayı, sivilce tedavisinde beyaz diş macunları tercih edilmelidir.

Diş macunu ve limon ile yüz maskesi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı beyaz diş macunu, 8 damla limon suyu

Diş macunu ve limon birlikte kullanıldığında sivilcelere karşı etkili bir yüz maskesi yapılabilir. Bu yüz maskesi için yapmanız gerekenler çok basit. 1 tatlı kaşığı beyaz diş macunuyla 8 damla limon suyunu kahve telvesi kıvamına ulaşana kadar karıştırın. Bu karışımın yüze kolayca sürülecek kıvamda olması gerekiyor. Çok katı veya çok sıvı olmamalıdır. Eğer yüze sürülecek kıvama geldiyse maskeniz hazır demektir.

Diş macunu ve limon ile yaptığınız yüz maskesini her akşam yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Limonun içinde bulunan asit yüzünüze çok hafif bir yanma hissi verebilir. Bu sürede biraz sabredin ve 10 dakika dolduktan sonra yüzünüzü bol su ile yıkayıp bir nemlendirici sürün. Bu maskeyi düzenli bir şekilde kullanmanız halinde ciltteki sivilcelerden ve aknelerden kısa sürede kurtulacaksınız.

Sağlıklı Bilgi:  Ucu olmayan geçmeyen sivilceler kist olabilir!

Diş macunu ve karbonat maskesi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı diş macunu, 1 tatlı kaşığı karbonat, birkaç damla su

Ciltteki sivilcelerden kısa sürede kurtulmak için diş macunu ve karbonat maskesi yapabilirsiniz. Yüzünüzü her zamanki gibi ılık suyla yıkayıp kurulayın. 1 tatlı kaşığı diş macunu ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Karışım aşırı koyuysa sıvılaştırmak için birkaç damla su ekleyebilirsiniz. Karışım yüze sürülebilecek kıvama geldiğinde masaj yaparak cildinize yedirin. 5-10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü nazikçe ovuşturarak yıkayın. Yüzünüz kuruduktan sonra nemlendirici sürün. 

Diş macunu ile yüz yıkamak

Cildinizi diş macunu ile yıkayarak sivilcelere karşı etkili bir tedavi uygulayabilirsiniz. Cildinizi diş macunuyla yıkamak için öncelikle cildinizin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Yıkanan cildin temiz olması vücuttaki kiri ve yağı arındıracağı için tedavi daha etkili olacaktır. Diş macununu masaj yaparak sürdüğünüz kuru ve temiz cildinizi ovarak ılık suyla yıkamalısınız. Nemi cilde hapsetmek için hafifçe kuruladıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın. Yüzünüzdeki sivilcelerden kurtarmak için yüzünüzü diş macunu ile düzenli yıkamak sivilcelerin kısa zamanda geçirecektir.

Ayrıca diş macunu ile yüzü yıkamak peeling etkisi göstereceği için içi yağ veya kir dolmuş gözenekleri temizleyerek cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Peki sivilce izleri nasıl geçer merak ediyor musunuz? Tıklayın!

8’den fazla, hepsi denenmiş, sivilce geçiren kremler için TIKLA!

Yorum yapın