Genital bölge lazer epilasyonu acıtıyor mu?

Genital bölgeye yapılan lazer epilasyonları diğerlerinden çok da farklı değildir. Deri yapısı daha yumuşak olduğu için acının daha fazla olacağı düşünülse de aslında uygulamadan önce sürülen uyuşturucu kremler sayesinde genital bölge lazer epilasyonu acıtıyor mu sorusunun cevabı çok çok az şeklinde verilebilir.

Genital bölge dediğimizde bikini bölgesinden daha iç kısım akla gelmelidir. Ancak bikini bölgesi, özel bölge veya genital bölge aynı anlamda da kullanıldığı durumlar olabiliyor.

Buzlu lazer veya farklı farklı markaların epilasyon aletleri ile yapılması önemli değil, her lazer epilasyonda biraz acı hissedilir. Bu acı çok kısa sürede geçer.

Kremlerin etkisi büyük. Erkeklerde veya kadınlarda lazer epilasyon süreci neredeyse aynıdır. İşlem yapılmadan önce buz ile uyuşturma da sağlanabilir. Genital bölge lazer epilasyon işlemi maksimum 20 dakika sürer.

Genital bölgeye lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler

Bu işlemi düşünüyorsanız epilasyon uzmanı size gerekli direktifleri verecektir. En basitinden işlemden 3 gün önce genital bölgenin jilet ile alınması ve sonraki günlerde ideal kısa kılların oluşması beklenmelidir.

Uzmanın tavsiyesine ve sizin hassasiyetinize göre uyuşturucu krem, buzla soğutma gibi işlemler uygulanabilir.

İşlemden sonra da uzman duruma göre kızarıklık önleyici krem verebilir. Bu kızarıklık kremleri yanı zamanda genital bölge lazer epilasyon acıtıyor mu sorunuza ek olarak iz kalır mı gibi sorularınızı da cevaplıyor.

Genital bölge epilasyonu kaç seans sürer?

Kılların tamamen yok olması için 6 seans yeterlidir. Ancak bu sizin kıllılık oranınız ve kıl kökleriniz ile alakalı olarak bir iki seans daha az veya fazla olabilir.

Sağlıklı Bilgi:  Sivilce İzlerini Geçirmek İçin İlaç Önerisi (Krem)

Ayda veya iki ayda bir seans aralıklarında süren işlem bitiminde %85-90 oranında azalma görülür. Kimi hastalarda %100 başarı da sağlanabilmektedir.

Genital bölge lazer epilasyon acısı neye benziyor?

İlk başta ani bir yanma ve ısırıklık arası hissedilen kıl kökünü yakma işleminde ilk dakikalardan sonra acı neredeyse hissedilmemeye, vücut epilasyon acısına alışmaya başlar.

Her atışta farklı bir kıl kökü hedeflendiğinden ve yüzey alanı çok düşük olduğundan acıya 1 ile 10 arası puan vermek gerekse bu 4 veya 5 olarak yanıtlanabilir.

Kısaca genital bölgeye yapılan lazer epilasyon acı verir mi? derseniz, evet bir acısı vardır ancak gözünüzde korkutacağınız bir acı değildir.

Ağda acısı mı lazer epilasyon acısı mı? diye soracak olursanız lazer epilasyon yanında sinek ısırığı olarak kalacaktır.

Yorum yapın