Hastadoktor.com – Sağlıklı Yaşamın Bilgileri

Nasır Bandı, Yakısı Kaç Gün Kalmalıdır?

08.08.2017
1.492
Nasır Bandı, Yakısı Kaç Gün Kalmalıdır?

Ayağınızda veya başka bir yerinizde nasıl olduğunu görüp nasır bandı taktınız ve kaç gün sonra iyileşeceğinizi merak ediyorsanız hemen kısaca söyleyeyim, nasır bandı ayağınızda 2-3 gün kalmalı. Sonrasında pens yardımı ile nasır bandını veya yakısını çıkartın. Eğer nasır tamamen soyulmuşsa batikon yardımı ile pansuman yapın, ertesi güne her şey geçmiş olacaktır.

Nasır bandı kaç günde etki etmeye başlar?

Nasır bantları temizlenen bölgeye uygulandıktan 12 saat sonra etki etmeye yani orayı eritmeye başlar.

3 günden fazla kalan nasır bantları sinirlere zarar vermeye başlayabilir.

Nasır bandı tedavisi işe yaramıyor, ne yapmalıyım?

Bazı nasırlar virüs sonucu oluşabilir. Cerrahi müdahale gerektiren bu nasırlar, derinin içinde bir virüs alanı oluşturur. Bu hücreler bütünü lazerli nasır tedavisi gibi yöntemler ile kolayca tedavi edilebilir.

Nasır bandı, yakısı alternatifi doğal karışımı da deneyin!

Nasır 3 gün geçtiği halde devam ediyorsa, nasır yakısını tekrarlayın. Eğer yine sonuç alamazsanız, çıplak ayağınızı yarım saat ılık-sıcak arası suda bekletin ardından tamamen kurulayıp bir diş sarımsağı dövün, tuzlayın ve muz kabuğu içine sürün. Sürdüğünüz muz kabuğunu ayağınızda nasır olan bölgeye bez yardımı ile sabitleyin. Bu şekilde en az 12 saat bekletin ve ardından ayağınızı iyice temizleyip bölgeye zeytin yağı sürün. Nasır yakısından sonra bu işlemi uyguladığınızda tamamen iyileşmiş olacaksınız. Şayet işe yaramazsa tedaviyi tekrar etmenizi öneririm.

Bu öneriler gerçekten nasır illetini yaşamış kişilerden gelen tavsiyeler üzerine yazılmıştır. Ancak her şeyin başı sağlıktır ve sağlık en iyi doktordan öğrenilir. Nasır için sağlık ocağına giderek tedavi hakkında doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyorum, devlet hastanelerinde sıra beklemek yerine aynı işi sağlık ocakları daha hızlı ve aceleye gelmeden muayene edebiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.