Nasır Bandı, Yakısı Kaç Gün Kalmalıdır?

Ayağınızda veya başka bir yerinizde nasıl olduğunu görüp nasır bandı taktınız ve kaç gün sonra iyileşeceğinizi merak ediyorsanız hemen kısaca söyleyeyim, nasır bandı ayağınızda 2-3 gün kalmalı. Sonrasında pens yardımı ile nasır bandını veya yakısını çıkartın. Eğer nasır tamamen soyulmuşsa batikon yardımı ile pansuman yapın, ertesi güne her şey geçmiş olacaktır.

Nasır bandı, yakısı alternatifi doğal karışımı da deneyin!

Nasır 3 gün geçtiği halde devam ediyorsa, nasır yakısını tekrarlayın. Eğer yine sonuç alamazsanız, çıplak ayağınızı yarım saat ılık-sıcak arası suda bekletin ardından tamamen kurulayıp bir diş sarımsağı dövün, tuzlayın ve muz kabuğu içine sürün. Sürdüğünüz muz kabuğunu ayağınızda nasır olan bölgeye bez yardımı ile sabitleyin. Bu şekilde en az 12 saat bekletin ve ardından ayağınızı iyice temizleyip bölgeye zeytin yağı sürün. Nasır yakısından sonra bu işlemi uyguladığınızda tamamen iyileşmiş olacaksınız. Şayet işe yaramazsa tedaviyi tekrar etmenizi öneririm.

Bu öneriler gerçekten nasır illetini yaşamış kişilerden gelen tavsiyeler üzerine yazılmıştır. Ancak her şeyin başı sağlıktır ve sağlık en iyi doktordan öğrenilir. Nasır için sağlık ocağına giderek tedavi hakkında doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyorum, devlet hastanelerinde sıra beklemek yerine aynı işi sağlık ocakları daha hızlı ve aceleye gelmeden muayene edebiliyor.

Daha fazla sağlık

Sağlıklı Bilgi:  Yüz Germe Ameliyatı nasıl yapılır, aşamaları ve yan etkileri nelerdir?