Nasır Bandı, Yakısı Kaç Gün Kalmalıdır?

Ayağınızda veya başka bir yerinizde nasıl olduğunu görüp nasır bandı taktınız ve kaç gün sonra iyileşeceğinizi merak ediyorsanız hemen kısaca söyleyeyim, nasır bandı ayağınızda 2-3 gün kalmalı. Sonrasında pens yardımı ile nasır bandını veya yakısını çıkartın. Eğer nasır tamamen soyulmuşsa batikon yardımı ile pansuman yapın, ertesi güne her şey geçmiş olacaktır.

Nasır bandı nasıl kullanılır?

Nasır bandı kullanımı oldukça basittir. İşte aşama aşama nasır bandı nasıl kullanılır:

  1. İlk olarak nasırlı bölgeyi ılık su ile temizleyip kurulayın.
  2. Nasır bandını mavi ilaçlı kısmı nasırın üstüne gelecek şekilde yapıştırın.
  3. 3 gün boyunca her gün nasır bandını değiştirip bölgeyi temizleyin.
  4. 3. günün sonunda nasırlı bölge erimiş olacaktır. İçerideki nasırı pens yardımı ile almalısınız.
  5. Nasırı çıkardıktan sonra nasır yakısı paketindeki ilaçsız, boş nasır bandını bölgeye 2 gün boyunca uygulayın. Geçmiş olsun.

Nasır bandı kaç günde etki etmeye başlar?

Nasır bantları temizlenen bölgeye uygulandıktan 12 saat sonra etki etmeye yani orayı eritmeye başlar.

Nasır bandı kaç gün durmalı ?: 3 günden fazla kalan nasır bantları sinirlere zarar vermeye başlayabilir.

Nasır bandı ne kadar? Fiyatı nedir?

Nasır yakısı fiyatları markadan markaya göre değişmektedir. Ben Şanlı Nasır Bandını kullandım ve memnun kaldım. Scholl, Tuba gibi markaların da nasır bantları mevcut. Şanlı nasır bandı 12 lira civarında eczanelerde satılmaktadır. İnternet üzerinden nasır bandı satın alabilirsiniz.

Nasır bandı tedavisi işe yaramıyor, ne yapmalıyım?

Bazı nasırlar virüs sonucu oluşabilir. Cerrahi müdahale gerektiren bu nasırlar, derinin içinde bir virüs alanı oluşturur. Bu hücreler bütünü lazerli nasır tedavisi gibi yöntemler ile kolayca tedavi edilebilir.

Nasır bandı, yakısı alternatifi doğal karışımı da deneyin!

Nasır 3 gün geçtiği halde devam ediyorsa, nasır yakısını tekrarlayın. Eğer yine sonuç alamazsanız, çıplak ayağınızı yarım saat ılık-sıcak arası suda bekletin ardından tamamen kurulayıp bir diş sarımsağı dövün, tuzlayın ve muz kabuğu içine sürün. Sürdüğünüz muz kabuğunu ayağınızda nasır olan bölgeye bez yardımı ile sabitleyin. Bu şekilde en az 12 saat bekletin ve ardından ayağınızı iyice temizleyip bölgeye zeytin yağı sürün. Nasır yakısından sonra bu işlemi uyguladığınızda tamamen iyileşmiş olacaksınız. Şayet işe yaramazsa tedaviyi tekrar etmenizi öneririm.

Sağlıklı Bilgi:  Genital bölge lazer epilasyonu acıtıyor mu?

Nasır bandı tam olarak ne zaman çıkarılır?

Nasırlı bölgeye uyguladığımız nasır bandı 2 veya 3 gün süre ile kalmalıdır. Sonrasında çıkardığınızda bölge yumuşamamışsa veya pens ile alınamayacak durumdaysa bir nasır bandı daha yapıştırın ve yine 2 gün bekleyin. Nasırlı bölge yumuşayacaktır. Bir pens yardımı ile nasır dikkatlice çıkarılmalı sonrasında batikon ve nemlendirici sürülüp içi boş nasır bandı ile kapatılmalıdır.

Nasır yakılarında 3 er parça özlü nasır ve iki adet içi boş koruyucu nasır yakısı bulunmaktadır. Kutu içeriği genelde tüm markalarda benzerdir, ben Şanlı Nasır Yakısı‘nı kullandım oradan referans vererek yazıyorum bu yazıyı.

Nasır bandı çıkarıldıktan sonra tekrarlarsa ne yapılmalı?

Bazı nasırlar fiziki deformasyon sebebiyle değil de siğil virüsleri (herpes hpv) bulaşması sonucu oluşabiliyor. Bu nasır siğilleri derinin iyice içine gömülür ve tıbbi müdahale olmadan alınması zordur. Bu durumda doktora gidilip siğil virüslü nasır küçük bir ameliyat ile çıkartılabilir.

Virüs sebebiyle olmayan deformasyona bağlı nasırlarda ise eğer aynı bölgede nasır tekrarlanıyorsa sürekli yapılan hareketler ve kullanılan eşyalarda değişikliğe gidilmelidir. Örneğin ayakta çıkan nasırın sebebi yaptığınız işe uygun olmayan bir ayakkabı olabilir, ayakkabı değiştirmeseniz bile nasırlı bölgeyi korumak için iç tabanını silikonlu tabanlar ile değiştirebilirsiniz. Sürekli el işi yapıyorsanız da eldiven giyebilir kullandığınız eldiveni değiştirebilirsiniz.

Nasır oluşmaması için artık marketlerde de 4-5 liraya satılan ayak törpülerinden kullanabilir sonrasında sabah ve akşam yıkadıktan sonra nemlendirici krem sürmek de nasırlara iyi gelecektir.

Nasır bandı ne zaman çıkarılır sorusuna kısa ve doğru bir cevap yazmaya çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Unutmayın nasır sandığınız sertlikler illa nasır olacak diye bir şey yok belki de farklı bir hastalıktır. Uzun süreli devam eden kronik nasırlarınız için mutlaka en yakın aile hekiminize danışmalısınız.

Bu öneriler gerçekten nasır illetini yaşamış kişilerden gelen tavsiyeler üzerine yazılmıştır. Ancak her şeyin başı sağlıktır ve sağlık en iyi doktordan öğrenilir. Nasır için sağlık ocağına giderek tedavi hakkında doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyorum, devlet hastanelerinde sıra beklemek yerine aynı işi sağlık ocakları daha hızlı ve aceleye gelmeden muayene edebiliyor.

Yorum yapın