Güneş Kremleri Sivilce Yapar mı?

Kısaca: Hayır, yapmaz! Aksine sivilce olmaması için teninize uygun güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremleri sivilce yapar mı öğrendikten sonra yazının son paragrafını okumadan çıkmayın, aceleniz varsa aradaki yazıları atlayabilirsiniz.

Herkesin biraz da olsa güneş ışığına ihtiyacı vardır, aksi takdirde D vitamini desteği için medikal yollara başvurmanız gerekebilir. Güneşten koruyucu kremler koyu renk tenli insanlar için yeterli koruma sağlayabilir ancak açık tenlilere asla bir başına yeterli değildir. Güneş kreminizi cilt tipinize göre seçmelisiniz. Farklı cilt tipleri farklı türde güneş koruyucular gerektirir.

Güneşten koruyucu kremler özellikle cildinizi etkileyen (sivilce ilaçları gibi, roaccautene) ilaçlar kullandığınızda gereklidir. Bu ilaçları kullanıyorsanız zaten doktorunuz size kullanmanızı tavsiye etmiştir.

Önemli olan tene uygun güneş kremi seçimi!

Cildinize uygun olmayan bir güneşten koruyucu krem kullanırsanız cildinizde yağlanma artar, sivilce ve siyah noktalarınız çoğalır.

Yağlı cilde sahip kişiler nasıl bir güneş kremi kullanmalıdır? Örneğin yağlı bir cilde sahipseniz jel ve su bazlı yağ içermeyen bir güneş kremi kullanmalısınız. Çünkü diğer güneş kremlerinin yapısı yağlıdır bu da cildinizin daha fazla yağ üretmesine sebep olacak sonuçta gözenekleriniz tıkanacak ve daha fazla iltihaplı sivilceler oluşacaktır.

Sağlıklı Bilgi:  Sivilcelerimden nasıl kurtulurum?

Yorum yapın