Çam Terebentin Yağı Saç Uzatır Mı?

Saç uzatmayı düşünüyor ve bunu doğal yollar ile yapmak istiyorsanız doğal yağları araştırmışsınızdır. Halk arasında çam terebentin yağı saç uzatmak için çok yaygın kullanılıyor ve kullananların büyük çoğunluğu bu yağın işe yaradığını onaylıyor.

Çam ağacının dikenlerinden üretilen bir esans olan çam terebentin yağı şampuan ile karıştırılarak normal duş rutinine sadık kalınarak kullanılıyor. Ben de 2 haftadır kullanıyorum ve saçlarımda belirgin ölçüde saç dökülmesi azaldı. Saçlarımın uzayıp uzamadığını ise birkaç ay sonra bu yazıya ekleme yaparak açıklayacağım.

Çam terebentin yağı yapısı dolayısıyla saçları zor taranır hale getirebiliyor ve saç dökülmelerin arttığı düşünülebilir. Ancak bu sadece ilk başlarda oluyor sonrasında saç dökülmeleri çok azalıyor.

Çam Terebentin Yağı fiyatı ne kadar?

Öncelikle fiyatını belirtmek istedim. Bu çam terebentin yağını aktarlardan ya da baharatçılardan 5 liraya (50ml – 2017 fiyatı) alabilirsiniz. Bu size 3-5 hafta arası yetecektir.

Çam terebentin yağı nasıl kullanılır?

400 ml şampuana 1 kapak konularak kullanılır. Fazlası tavsiye edilmez. Daha sağlıklı sonuçlar için şampuana direkt karıştırmak yerine her duşa girildiğinde avucunuza aldığınız şampuana 1 damla damlatarak kullanabilirsiniz. Uğraşamam derseniz baştan karıştırmak da faydasını azaltmıyor.

Çam terebentin yağı göz yakar mı?

Çam terebentin yağı yakıcı bir bir sıvıdır. Yani gözle temas ettirilmemelidir.

Çam terebentin yağı ne kadar sürede saç uzatır?

Etkilerini en doğru birinci aydan sonra görmeye başlarsınız. Saçlarınızdaki kırıklar ve dökülmeler gözle görülür ölçüde azalacak saçlarınızın daha çabuk uzadığını fark edeceksiniz.

Çam terebentin yağı saçı uzatır mı sorusuna yanıt verdik, alternatif olarak hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Bilgi:  Kantaron yağı nasıl hazırlanır, faydaları nelerdir?

Yorum yapın