Sakal için Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak

Hindistan cevizi yağının sakal üzerinde pek çok etkisi vardır. Örneğin ciltteki pullanma ve tahrişi önler, saçı güçlendirir, görünüşünü düzeltir ve daha parlak görünmesini sağlar ayrıca cildi nemlendirici etkisi de vardır. Aktarlarda şu sıralar popüler yağlardan birisi olan hindistan cevizi yağı her şey için kullanılabiliyor. Cilt sağlığından kilo vermeye, iltihap tedavilerine kadar. Ayrıca kozmetikte ve saç bakım ürünlerinde sıkça kullanılan bir üründür. Yapısında zengin lorik asit ve vücut için yararlı doymuş yağlar bulundurur. Kalp sağlığı, böbrek iltiapları, oksidatif stres, kronik hastalıklar, enerji seviyeleri, bağışıklık sistemi fonksiyonları ve cilt bakımı için kullanılıyor, içeriğinde yoğun anti oksidan barındıyor.

Şampuanla karıştırdığınızda saçınızı doğal bir şekilde nemlendirir ve görünüşünü güçlendirir, ayrıca saçlarınızın parlamasını sağlar. Pek çok insan bu hindistan cevizi yağını sakalı için de kullanıyor.

Sakal için Hindistan Cevizi yağını nasıl kullanırım?

  1. 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağını başemal usulü eritin.
  2. Eriyik haldeki yağa isteğe bağlı bal ekleyebilirsiniz. Böylece besleyiciliği artar.
  3. Sakalın veya sakal çıkmasını istediğiniz bölgede diplerden başlayarak uçlara doğru masaj yaparak 5 dakika boyunca uygulayın.
  4. 15 dakika daha bekleyip durulayın.
  5. Hem yumuşak hem de daha bakımlı sakallarınıza merhaba diyin.

Sakalların yumuşaması için bu işlemi haftada bir kez uygulamanız yeterlidir. Sakalınız hiç yoksa, sakal çıkarmak için ise bu karışıma badem yağı ve balı ekleyip haftada 2 kez uygulamalısınız.

Organik hindistan cevizi yağı kullanmaya çalışın, biraz daha pahalı olabilir ancak buna değecektir. Az bir miktar hindistan cevizi yağını beyaz krem halinden şeffaf hale gelene kadar sakallarınızda parmaklarınız ile masaj yaparak yedirin. Garantiye almak için sakal köklerinize ulaştığından emin olun. Hindistan cevizi yağı diğer yağlarla karıştırılabilen bir yağdır, iyi bir taşıyıcıdır. Daha güzel bir koku için örneğin kantaron yağı veya badem yağı ile karıştırabilirsiniz. Şimdi asıl soruya gelelim, hindistan cevizi yağının sakal üzerinde gerçek faydaları nelerdir?

Sağlıklı Bilgi:  Kestanenin Faydaları: Kestane Yemek İçin 11 Sebep!
Sakal için Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak 2

Hindistan Cevizi Yağının Sakala Faydaları

Temel olarak nemlendirerek tahrişi azaltır, görünüşünü güçlendirir, düzenli kullanımda uzamasını hızlandırır. Şampuan ile karıştırılarak kullanılabilir, tıraş öncesi ve sonrası bakımda kullanılabilir.

Güçlü kökler!

Sakal uzatmanın en büyük sorunlarından biri dökülen, kırılan kıllardır. Bu sorun çok yaygındır ancak hindistan cevizi yağı kıl köklerini güçlendirip sağlamlaştırarak dökülme ve kırılmaları engellemektedir.

Tıraş ve Tıraş Sonrası

Hassas tene sahip kişiler tıraş olurken ciltlerinin tahriş olduğundan yakınırlar. Hindistan cevizi yağı tıraş sırasında ve sonrasında cildi hem nemlendirip hem de yaralar ile iyi mücadele ettiği için geride kızarıklık ve tahriş kalmadan tıraşınızı tamamlamanızı sağlar.

Nemlendirme ve Parlaklık

Güçlü ve sağlıklı görünen bir sakalın iki temel özelli vardır, nemli ve parlak olması. Hindistan cevizi yağı hem sakalınızı nemlendirir, hem güçlü bir parlaklık verir hem de sakalınızı yumuşatarak dokunduğunuzda hoş bir his duymanızı sağlar.

Büyümesini Hızlandırır!

Düzenli kullanıldığında hindistan cevizi yağı sakallarınızın hızlı uzamasını sağlar.

Yorum yapın