Dove sabun sivilce yapar mı?

Dove sabun kullanmaya başladınız ve zamanla yüzünüzde sivilceler mi çıkmaya başladı? Çok sık görülmese de böyle durumlar mümkündür. Ancak Dove sabun başlı başına bir sivilce sebebi değildir. Sivilce oluşmasının Dove sabun ve cilt tipiniz ile özel olarak etkileşime geçmesi de sebep olmuş olabilir. Bazı insanların metabolizmalarında ender de olsa böyle durumlar görülmektedir. Sivilcelerimden nasıl geçer?

Hangi durumlarda dove sabun sivilce yapar?

Sabununuzu paylaşmanız

Sabunu bir başkasıyla paylaşıyorsanız sivilcelerinizin artması normaldir çünkü sabun kişiye özeldir, bir başkasının da kullandığı sabunu kullanmak o diğer kişinin yüzündeki mikropları ve bakterileri sizin yüzünüze geçeceği anlamına gelir. Sabunu mutlaka sadece kendi yüzünüzde kullanın.

Cilt tipinizin sivilceye yatkın olması

Çok genel sebeplerden biri de bazı insanların doğuştan sivilceye yatkın olmaları. Bunu en kolay sabunu bırakıp veya başka bir marka yüz temizleyici kullanarak test edebilirsiniz.

Diğer sivilce sebepleri

Eğer telefonunuzu sürekli temizlemiyorsanız telefonu kullandığınız elinizle farkında olmadan yüzünüze de dokunacağından sivilce oluşabilir.

Yağlı fast food besinler tüketiyorsanız da sivilceleriniz artacaktır. Çünkü sivilce aslında cilt gözeneklerinde oluşan pisliğin ve yağın zamanla gözeneğin kapanması ile iltihaplanması sonucu oluşur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Nasır Bandı, Yakısı Kaç Gün Kalmalıdır?

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir