Baş Ağrısı İçin Ağrı Kesici

Baş ağrısının pek çok sebebi olabilir, migren, çok şekerli besin yemek, susuz kalmak, bulunan ortamdaki havanın temizliği gibi. Veya bunların dışında belki de tamamen alakasız bir sebep olabilir, sadece stres yüzünden de başınız ağrıyabilir. Baş ağrısına iyi gelen ağrı kesicileri yazının devamında madde madde sıraladık. Bu ağrı kesicilerin reçetesiz olarak eczaneden alınabiliyor. Ancak alırken eczacınıza hangi dozlarlarda almanız gerektiğini mutlaka sormalısınız. Çünkü Apranax Plus gibi güçlü ağrı kesiciler günde 2 taneden fazla alındığında çok ciddi yan etkileri olabiliyor. Geçelim ilaçlara

Baş Ağrısına İyi Gelen Ağrı Kesici İlaçlar

  • Apranax
  • Apranax Plus
  • Apranax Fort
  • Buscopan
  • Dolorex
  • Arveles
  • Aspirin
  • Novalgin
  • Voltaren

Apranax ve Apranax Plus

Bu iki ağrı kesici adından da anlaşılacağı üzere biri diğerinden daha etkili. Eğer baş ağrınız sürekli değilse arada bir oluyorsa Apranax’ı öneriyorum ancak ciddi keskin ağrılar giriyorsa doktor kontrolünde Apranax Plus‘ı kullanabilirsiniz. Apranax türevi ilaçlar kullanılırken alkol kesinlikle kullanılmamalıdır.

Majezik

Daha önce regl sancısına iyi gelen ağrı kesiciler yazımızda önerdiğimiz Majezik ise piyasadaki en etkili ağrı kesicilerden biridir. Baş ve diş ağrılarına iyi gelen ilaçlardandır. Günde 300 mg üzerinde kullanılması çok sakıncalıdır.

Buscopan

Çok bilinen ağrı kesicilerden biri de Buscopan’dır. Bu ilaç da çok etkili ağrı kesiciler arasındadır. Ani kasılmalar, spazmlar için kullanılsa da baş ağrınıza da iyi gelecektir.

Grip ve soğuk algınlığı ilaçları da ağrı kesici öğeler içerir!

Eğer yukarıdaki ilaçlara erişiminiz yoksa ve gerçekten “çok kötü başım ağrıyor” diyorsanız genelde her evde mutlaka bulunan grip ilaçlarından içebilirsiniz. Grip ilaçları semptomatik tedavi ederler, yani gribin etkilerini azaltırlar. Aynı zamanda ağrı kesici etkisi olan öğeler içerirler. Böylece düşük dozda da olsa ağrı kesici etkisini gösterecek ve ağrınız hafifleyecektir.

Sağlıklı Bilgi:  HEYET RAPORU TERCÜMESİ İÇİN ÇEVİRİMVAR

Baş ağrısının tedavisi ağrı kesiciler değildir! Eğer başınız ağrıyorsa doktora gitmelisiniz. Yukarıda adı geçen ilaçlar sürekli olmayan anlık ağrılar içindir. Doktor tavsiyesi değildir.

Yorum yapın