Urorec Spermi Etkiler mi?

Erkeklerde mesanenin idrar tutması ve prostat rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan Urorec spermi etkiler mi? Kısaca evet, sperm sayısında ciddi düşüşe sebep olan Urorec cinsel yaşamınıza etki edebilir. Detaylar için okumaya devam edin.

Urorec 4 mg ve 8 mg olmak üzere iki ayrı pakette ve 30lu tabletler halinde satılır. Her gün tok karnına bir adet içilmesi gereken Urorec prostat hastalıklarının tedavisi, mesanede idrar tutma, böbrek taşı rahatsızlığı olan hastalara üroloji doktoru tarafından yazılır ve SGK tarafından ücreti karşılanan bir ilaçtır.

Urorec sperm sayısını azaltır mı?

Urorec kullanan hastalarda çok yaygın olarak meni gelmemesi görülmektedir. Ancak bu spermin hiç üretilmediği anlamına gelmez. Sperm cinsel ilişki sırasında üretilir ancak boşalmadan önce mesaneye kaçar. Erkek tatmin olur ancak ortaya meni çıkmaz. Kısaca Urorec spermi etkiler, sayısını azaltır.

Urorec 4 mg tablet ve sperme etkileri
Urorec 4 mg tablet ve sperme etkileri

Urorec kısır yapar mı?

Hayır. Urorec sadece tedavisi süresince sperminizi etkiler. İlaç bırakıldıktan sonra 3 gün içinde vücut eski haline dönmeye başlar ve erkekte tekrar meni gelmesi görülür.

Urorec kullanırken tüp bebek veya farklı bir sebepten ötürü sperm vermeniz gerekirse doktorlar farklı bir yol önerecektir. Öte yandan ilacı bir süre bırakıp eski haline de döndürebilirsiniz.

Urorec sertleşme problemine sebep olur mu?

Bu ilacın yaygın bir yan etkisi olarak sertleşme problemine rastlanmamıştır. Ancak yine de böyle bir durumda üroloğunuza danışmanızda fayda vardır.

Urorec tabletlerinin görünümü
Urorec tabletlerinin görünümü

Urorec bıraktıktan sonra kaç günde eski haline gelir?

İlacın prospektüsünde tedavi sonlandırıldıktan 3 gün sonra yan etkiler azalarak vücudun eski haline gelmeye başladığı söylense de bazı hastalarda 1 haftaya kadar uzamaktadır.

Sağlıklı Bilgi:  Tüp Bebek için Sperm Sayısı Kaç Olmalıdır?

“Urorec Spermi Etkiler mi?” üzerine 7 yorum

 1. Bu ilacı kullanıyorum,sık sık işeme sorunum olduğu için doktorum yazdı,1 ay süresi var inşallah iyileşirim.hasta olan herkese de geçmiş olsun.

  Yanıtla
  • Selamlar 1 ay sonra tekrar teste girmeniz gerekiyor mutlaka gidin ona göre size devam ya da başka bir tedavi önereceklerdir. Yaşınız ile alakalı olarak tedavisi değişebilir. Şifalar dilerim.

   Yanıtla
 2. Geceleri1,5 saatte bir idrara kalkiyordum,sertlesmeyle beraber ,idrar yapinca sertlesmede iniyordu,doktor bu ilaci verdi,bir tane kullandim gece 2 saatte geldi idrarim sertlesme yoktu ama elimi suresiye menisiz belim geldi,korktum kisirmi yapacak diye,bu ilaci bir ay kullanacağim kullanmalimiyim.
  Saygılar

  Yanıtla

Yorum yapın