Mide Ağrısına Ne İyi Gelir? (Doğal Tedavi)

Günlük yaşamda sık sık karşılaştığımız rahatsızlıklardan biri mide ağrısıdır. Yediğimiz içtiğimiz şeylerden dolayı hafif mide ağrısı problemleri çekebiliriz. Bu hafif tarz mide ağrılarını evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle tedavi edebilirsiniz. Aşırı derece mide ağrınız yoksa doğal ve bitkisel tedavilerle mide ağrısına ne iyi gelir ve mide ağrısı nasıl geçer sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Bol bol su tüketmek

Hafif mide ağrıları genelde hızlı ve hazmetmeden yemek yemenin sonucunda ortaya çıkar. Bu hafif ağrıların önüne geçip sindirme problemlerini çözmek için bol bol su tüketilmesi tavsiye edilir. Susuz bir vücutta sindirme hızı yavaşlar ve sindirim durma noktasına gelir. 1 gün içinde en az 8 bardak kadar su içilmesi tavsiye edilmektedir.

Zencefil

Zencefil, birçok ağrıya ve hastalığa iyi gelen doğal bir şifa kaynağıdır. Grip, boğaz ağrısı, mide bulantısı gibi birçok hastalığa iyi geldiği gibi, mide ağrısında da iyileştirici bir etki gösterir. Hazırladığınız bir bitki çayının içerisinde 3-4 tutam zencefil doğrayıp tüketmeniz, mide ağrınızı hafifleterek, sancınızın kısa sürede geçmesine yardımcı olacaktır.

Soda

Sodalar yani doğal maden suları, toksinleri vücuttan atarak, vücut asit oranının dengesini korumada yardımcı olur. Hazımsızlığa ve sindirime iyi geldiği gibi, mide ağrılarını da hafifletir. Çok soğuk olmaması koşuluyla sade soda içmeniz mide ağrılarına iyi gelecektir. Yalnız mide ağrılarını hafifletmek için soda seçerken doğal olmasına, şeker takviyesi ya da koruyucu içermiyor olmasına dikkat edilmesi gerekir. 

Muz

Lezzetinin ve faydalarının yanında doğal protein kaynağı olan muz, mideyi korumasıyla da bilinir. Mide ağrılarında genelde canınız hiçbir şey yemek istemez. Fakat hafif ve lezzetli bir meyve olan muzu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Mide ağrısı sırasında tükettiğiniz 1 muz, size hem tokluk hissi verecek hem de mide ağrınızı hafifletip sağlıklı bir hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Bilgi:  Baş Ağrısı İçin Ağrı Kesici

Papatya çayı

Mide ağrılarının başlıca sebeplerinden biri uykusuzluktur. Uykusuzluğa iyi gelen papatya çayı, kaslarınızın gevşemesine yardımcı olur. Kasların gevşemesiyle yaşadığınız mide ağrısı azalacaktır ve papatya çayı sizi sakinleştirecektir. Papatya çayı ayrıca hazımsızlığa ve sindirime de iyi gelen doğal bir bitkidir. Mide ağrılarınızın yaşanma sıklığını azaltmak için düzenli olarak papatya çayı tüketebilirsiniz.

Mide ağrısı nasıl geçirilir, mide ağrısına ne iyi gelir gibi sorularınızın cevabını, evde mide ağrısına iyi gelen pratik çözümler ve mide ağrısı için evde tedavi yöntemleri paylaştığımız bu yöntemlerle birlikte kısa sürede bulabilirsiniz.

Yorum yapın