1 Saatte Yüzdeki Sivilceyi Yok Etme Nasıl Yapılır?

Sivilceler aniden ortaya çıkıp bir sonraki gün gerçekleşecek önemli buluşmaların, istenmeyen problemlerinden biridir. Böyle durumlarda sivilcelerden ve aknelerden acil bir şekilde kurtulma yöntemleri aranır. Sivilceleri 1 saatte kurutmak için kesin çözümleri sizler için sıraladık.

Bir saatte yüzünüzdeki sivilceyi yok etme yöntemlerini siz de kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Bal

çiçek balı görseli
çiçek balı görseli

Bir kaseye 1 tatlı kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçın ekleyin. Karışımı jel kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Sivilcenizin olduğu bölgeyi temizleyin ve karışımı bu bölgeye uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Aloe vera

aloe vera bitkisi

Neredeyse her evde yetiştirilen aloe vera bitkisi, sivilcelere acil müdahale için iyi bir tedavi yöntemidir. Aloe vera bitkisinin bir dalını kesin ve bu dalı yarısından itibaren bölün. Aloe vera bitkisinin içinden çıkan jeli masaj yaparak sivilceli bölgenize sürün. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Sarımsak

sarımsak bütün ve dişleri gözüken

Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak, sivilceleri 1 günde kesin olarak geçirmek için kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. 1 diş sarımsağı soyduktan sonra ezip sivilcenizin bulunduğu ve önceden temizlediğiniz bölgeye sürün. Kısa sürede sivilcelerin söndüğünü göreceksiniz.

Üzüm

dalından salkım salkım gözüken üzümler

Eğer buzdolabınızda soğutulmuş üzümler varsa, bu tedavi yöntemi sivilcelerinizi söndürmek için etkili olacaktır. Dalından kopardığınız üzüm tanelerini ortadan ikiye bölüp sivilceli bölgenizi üzümün içi ile masaj yaparak ovalayın. 10-15 dakikalık bekleme süresinden sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

Yumurta beyazı

kırılmış ve bütün haldeki yumurtalar ve yumurta içi

Yumurtayı kırıp sarısını ve beyazını ayırdıktan sonra, yumurtanın beyazını temiz sivilceli bölgenize sürün. Sivilcenize yumurta beyazını güzelce yedirdikten sonra 20-25 dakika boyunca bekleyin. Bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Sivilcelerinizin sönmesi için en hızlı yöntemlerden biri yumurta beyazı ile tedavi etmektir.

Sağlıklı Bilgi:  Gerçekten saç çıkaran bir şey var mı?

Nane suyu

nane aromalı çay

1 bardak suyu ve 1 çay kaşığı kuru naneyi kaynatın. Kaynadıktan hemen sonra altını kapatın ve ılık bir hale gelmesi için beklemeye alın. Karışım ılıdıktan sonra bir pamuk ya da kulak çubuğu yardımı ile nane suyunu temizlenmiş sivilce bölgenize sürün. Nanenin içinde bulunan salisilik asit sayesinde sivilcelerinizden 1 günde kurtulabilirsiniz.

Portakal kabuğu

portakal kırmızı ve turuncu, bir adet çiçek ile

Portakal kabuğu ile sivilcelerinizi tedavi etmek için bir portakalın kabuklarını güneşte kurutun. Kuruyan portakal kabuklarını toz haline gelinceye kadar rendeleyin. Kıvam alması için göz kararı su ekleyin ve karıştırın. Temizlenmiş sivilceli bölgeye karışımı uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra sivilceli bölgenizi ılık su ile durulayın. Portakalın kabuğunda bulunan sitrik asit, sivilcelerin baş düşmanıdır. Bu yöntem kısa zamanda sivilcelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Çilek

papatya ile süslenmiş bir metal kovadaki kırmızı çilekler

Olgunlaşmış 5-6 adet çileği ezerek püre haline getirin. Hazırladığınız püreyi önceden temizlediğiniz sivilceli bölgenize masaj yaparak uygulayın. 30 dakika kadar pürenin cildinizde kurumasını bekleyin. 30 dakika sonrasında cildinizde kuruyan püreyi ılık su ile durulayın. Çilekle uygulayabileceğiniz bu yöntem ile sivilcelerinizden 1 günde kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz bu basit karışımlarla sivilcelerinizden 1 günde veya 1 saatte kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın