Kalıcı kaslar nasıl yapılır?

Kasların kalıcı olması tamamen düzen ile ilgilidir. Eğer motivasyonunuz düşük veya spora yalnızca arada bir gidiyorsanız, ağırlıklarınız toz tutmuşsa kalıcı kas oluşumu sizin için hayaldir. Kas kullanıldıkça çoğalır ve kalıcılaşır. Düzenli olarak spora gittiğinizi düşünün, pazartesi-çarşamba-cuma günleri, bu üç günde de vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırdığınız bir program yaptınız. Örnek veriyorum, pazartesi omuz ve bacak, çarşamba göğüs ve ön kol, cuma ise sırt ve arka kol. Bu programa bir aydan uzun süre devam ettiğinizde vücut her hafta vücudunun farklı kaslarının çalıştığını anlayacak ve bu kasların gelişmesine ihtiyaç duyacağından bu bölgelerdeki kaslarınız sürekli olarak şişecek ve kalıcı hale gelecektir.

Kaslarınız ilk bir kaç ay şişecek peki devamında ne yapmalı? Kaslarınız şiştikten sonra artık sıkılaştırıcı hareketlere geçmelisiniz. Çünkü kas çabuk şiştiği gibi çabuk iner. Ancak siz kaslarınızı sıkılaştırırsanız daha kalıcı kaslara sahip olursunuz. Bu hareketler genelde istasyonda yapılır. Kaslarınızı sıkılaştırmak için yapabileceğiniz hareketler:

Cable Hammer Curl

Kalıcı kaslar nasıl yapılır? 2

Cable Rope Pusdown

Kalıcı kaslar nasıl yapılır? 3

Hanging Leg Raise 

Kalıcı kaslar nasıl yapılır? 4

Dragon Flag

Kalıcı kaslar nasıl yapılır? 5 Kalıcı kaslar nasıl yapılır? 6

Sağlıklı Bilgi:  L-Karnitin nedir, nasıl kullanılır ve antrenman sırasında faydaları nelerdir?

“Kalıcı kaslar nasıl yapılır?” üzerine bir yorum

  1. Bir spor geliştiricisi olarak okurlarınıza bir tavsiyede ben vermek isterim. Sporu erken saatlerde yapmanızı öneririm. Örneğin sabah işe gitmeden önce. Gün bazında yağ yakımı ve kas dinlenmesi açısından epeyce bir yararı var. Gece geç saatlerde yapılan sporun hiç bir anlamı yoktur.

    Yanıtla

Yorum yapın