Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Kadınlarda doğurganlığın sağlıklı olduğunu gösteren adet kanaması, ortalama 28 günde bir gerçekleşmektedir. Sağlıklı her kadın ergenlik döneminden başlayarak menopoz dönemine kadar süren doğurganlık çağı süresince, düzenli olarak adet kanaması yaşar.

Düğün, tatil planları ya da sınav zamanlarına denk gelen adet kanamaları, planları bozabilir. Bu tip durumlarda kadınlar adet olmanın yollarını ararlar. Durum böyleyken akıllara erken regl olmak için ne yapılır, hemen adet olmak için en etkili yöntem soruları gelir.

Düğünüm var, erken adet olmak istiyorum!

Tarihleri önceden belli olsa da, regl döngünüzün denk geleceğinden korktuğunuz organizasyonların başında düğünler gelir. Düğünlerde rahat hareket etmek, adet sancısı çekmemek için adet döneminin denk gelmesini hiçbir kadın istemez. Soğan kürü, düzenli uygulandığı takdirde adet söktürücü etkisini çok net bir şekilde gösterir. Düğün tarihlerinin önceden belli olmasını avantaja çevirerek düzenli bir şekilde soğan kürünü kullanırsanız düğün ve düğün benzeri organizasyonlardan önce adet olabilirsiniz.

Soğan kürünü hazırlamak için bir adet orta boy beyaz kuru soğan, iki su bardağı su ve maydanoz yeterlidir. Soğanın kabuğunu soyup ortadan dörde bölün. Önceden kaynattığınız iki bardak suyun içerisine dörde böldüğünüz soğanları ve maydanozları atın.  Kürü 5 dakika boyunca kaynamaya bırakın. Hazırlanan karışımı ılıdıktan sonra günde iki defa aç karna tüketebilirsiniz. Ayın 9-10 günü bu kürü uygulayarak erkenden adet olabilirsiniz.

Soğan kürü erken adet olma faydasının yanında, adet düzensizliğini ortadan kaldırır ve yumurtalıklarda meydana gelebilecek kist ve miyomların oluşumunu engeller. Sağlıklı bir yumurtalık için etkili ve kolay bir şekilde hazırlanabilen soğan kürünü düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı Bilgi:  Regl Sancısı erkeklere nasıl anlatılır?

Sınavda stresin yanında adet sancısı olmasın.

Sınav stresini iki katlayacak adet sancısı, kötü bir sınav deneyimine neden olur. Sınav esnasında çekilen adet sancısı bildiklerinizi unutmanıza dikkatinizi dağıtmaya sebep olur. Tarihi önceden belirlenmiş sınav tarihleri, erken adet olmak için bir avantajdır. Son derece güçlü adet söktürücü olmasıyla bilinen çörek otunu düzenli bir şekilde tüketerek erkenden adet olabilirsiniz.

Sabah 1 yemek kaşığı ve akşam 1 yemek kaşığı olmak üzere toplam 15 gramlık çörek otu tüketmek kısa süre içerisinde faydasını göstermeye başlar. Çörek otunu günde 15 gramı geçmeyecek şekilde istediğiniz her zaman kullanabilirsiniz. Ayrıca çörek otu, adet gecikmesine neden olan enfeksiyonlarla da savaşarak vücuda iyi bir katkı sağlar.

Tatil planınızı değil, adet tarihinizi değiştirin.

Tatile gidip de kızgın kumlardan serin sulara dalamamak kadar kötü bir şey yoktur. Denize girmemeyi göze alabilirsiniz fakat ağrılı bir adet geçiriyorsanız tatil size eziyet olacaktır. Adet olmanın en kolay yollarından biri maydanoz kürü, kısa süre içinde adetin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Bol şifası bulunan maydanozun içinde apiol maddesi vücudunuza girdiği an rahmi uyarmaya başlar. Adet kanamasının gelmesi çok kısa sürede gerçekleşir. Maydanoz kürünü hazırlamak için beş su bardağı su kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan aldıktan sonra, önceden yıkadığınız bir tutam maydanozu içine ilave edin. Bu karışımı yarım saat kadar bekletin ve karışımın suyunu süzün. Hazırladığınız bu kürü gün içinde tüketin.

Planlarınız, organizasyonlarınız ya da sınavlarınız regl tarihine denk geliyor diye üzülmeyin. Evde basit bir şekilde uygulayabileceğiniz erken adet olma yöntemleriyle planlarınızı değil adet tarihinizi değiştirin.

Yorum yapın