Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2020

Ertesi gün hapı fiyatı, Ella 30 mg 1 tablet için 2020 yılı güncel fiyatı 93.99 TL’dir. 2019 fiyatı 84 TL. Ella ertesi gün hapı 2013 yılında 28, 2014 yılında 48,5 TL iken 2019 yılının haziran ayında 84 TL olmuştur.

Ella fiyatı eczanelere göre değişiklik göstermez, bu fiyatlar tüm eczanelerde aynıdır ancak ürünün fiyatına baktığınız tarih çok önemlidir. Örneğin bu makaledeki ücretlendirme 1 Nisan 2020 tarihinde yürürlükte olan değeri vermektedir.

Ertesi gün hapı ilişkiden sonra gebelik riski taşıyan kadınlar tarafından ilk 5 gün içerisinde tüketilmesi gerekir. İlk 5 günden sonra etkisi olmayacaktır. Ella’nın etkisi ilk saatlerde %100’e yakınken 5. güne doğru %70’lere kadar düşmektedir.

Ulipristal asetat gibi bir bileşene alerjiniz varsa Ella kullanmamalısınız. Ayrıca astım veya karaciğer hastalığı olan kişiler ertesi gün hapını kullanırken dikkat etmeli, herhangi bir yan etki gördüklerinde doktora gitmelidirler.

Ertesi Gün Hapı (Ella) Reçetesiz Alınabilir mi?

Evet. Ertesi gün hapı olan Ella Abdi İbrahim markası altında eczanelerde reçetesiz satılmaktadır. Fiyatı 2020 yılında 93 TL olan bu ilacı eczacınızdan “ertesi gün hapı satın almak istiyorum” veya “ella alabilir miyim” diyerek satın alabilirsiniz.

Ertesi gün hapı kadınlar tarafından kullanılır. Riskli cinsel birleşmelerde garantiye almak veya hamileliği sonlandırmak için alınır. Ella yurt dışında EllaOne ismi ile bilinmektedir.

Ertesi Gün Hapı en fazla kaç tane içebilirim?

Riskli ilişkiden hemen sonra bir adet ertesi gün hapını içmeniz yeterlidir. Ella gibi güçlü ilaçlar yılda 2’den fazla kullanılmamalıdır.

Ella’nın etkisini arttırmak için herhangi ekstra bir ilaç veya bitkisel bir tedavi tüketmenize gerek yoktur. Gayet güçlü olan bu ertesi gün ilacı gebeliği sonlandıracaktır.

Ella ve ertesi gün hapı hakkında diğer içeriklerimize göz atmanızı öneririz:

Hamileliği engellemenin doğal yolları var mıdır?

Eğer riskli bir ilişkiden sonra bu soruyu soruyorsanız hayır yok. Ancak ilişkiye girmeden önce hamile kalmamak için, prezarvatif yani kondom kullanarak hamilelik ihtimalini sıfıra indirebilirsiniz.

Bunun haricinde adetinizin yaklaştığı dönemde hamile kalma ihtimaliniz çok çok azdır.

Yorum yapın