Coolsculpting İstanbul

Vücudunuzun bazı kısımları ne kadar emek verseniz de düzelim göstermemektedir. Bu yerlerin başında yağ tabakası oluşumu görülen karın ve bel yan bölgeleri gelmektedir. İstediğiniz kadar diyet yapsanız da veya spor ile günlerinizi geçirseniz de ortadan kaldıramadığınız inatçı yağlanmaları, coolsculpting ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olan collsculpting İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde bulunan elit merkezlerde yaptırılabilmektedir. Yağlanmaların fazla olduğu hemen hemen her bölgede rahatlıkla uygulanabilen bu işlem sonrasında, yağ birikimi meydana gelen bölgelerinizde %20-%40 arası bir azalma meydana gelmektedir. Ameliyatsız olarak bölgesel zayıflamanıza olanak sağlayan bu yöntemde, hiçbir şekilde bir kesi veya anestezi uygulaması yapılmamaktadır.

Fazla yağ birikimi meydana gelen bölgelere uygulanan coolsculpting İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde birçok elit merkezde uygulanabilmektedir. Ameliyat olmaktan korkan veya hayatına ara verecek süreyi bulamaya kişiler tarafından tercih edilen bu uygulama ile hayatınıza ara vermeden bu işlemi yaptırabilirsiniz. Kalıcı bir yan etki bırakmayan bu bölgesel zayıflama yöntemi, kendinizi daha iyi hissetmenize ve daha iyi görünmenize olanak sağlayacak. Kadın veya erkek fark etmeksizin 15 yaş ve üzeri herkesim tarafından uygulanmasında bir sorun bulunmayan coolsculpting İstanbul gibi şehirlerde, ortalama olarak 1 saat kadar sürmekte ve tek seans olarak uygulanmaktadır.

Coolsculpting Tedavi Alanları

Coolsculpting tedavi alanları oldukça fazladır. Bölgesel bir şekilde yağlanma sorunu görülen ve en az iki parmağınız ile tutabildiğiniz yağlanma görülebilen hemen hemen her bölgede yapılabilen bu işlem, yağ dokunuzun en az %20 en fazla %40’ının doğal yollar ile ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. İnsan vücudunda en fazla olarak karın, göbek, bel, yanlar, kol, ön bacak, arka bacak ve kalça gibi bölgelerde uygulanabilen coolsculpting tedavi alanları, uygulama bölgesine göre 1 saat kadar sürebilmektedir.
Sağlıklı Bilgi:  Yağ Enjeksiyonu ile İdeal Kontur ve Siluete Kavuşmak Mümkün

Yağ tabakası görülen bölgelerinizin soğutularak yağ hücrelerinin işlevsiz hale getirilmesine dayan bu işlem, yan etki barındırmamaktadır. Özellikle Hollywood yıldızları tarafından yoğun bir şekilde kullanılan coolsculpting tedavi alanları ile de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulama hakkında www.coolclinic.com.tr web sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Coolsculpting Nasıl Çalışır?

Coolsculpting nasıl çalışır diyorsanız, bu uygulama da ilk olarak yağlanma sorunu görülen bölgeler belirlenmektedir. Ortalama olarak tek seans ve 1 saat olarak uygulanan bu işlemde, sadece yağ hücreleri zarar görmekte diğer hücreler bir zarar görmemektedir. Yağ hücrelerinin dondurularak ortadan kaldırılmasına dayanmaktadır. Coolsculpting nasıl çalışır derseniz, uygulama için belirlenen bölgelerine özel bir jel sürülür ve yağ bölgeleri vakum yardımıyla çektirilir.

Bölgelerin çektirilmesi sonrasında soğutma işlemine başlanmaktadır. Coolsculpting nasıl çalışır derseniz, soğutma işleminde yağ hücrelerini işlevini yitirmekte ve kristalleşmektedir. Kristalleşen yağ hücreleri parçalanır ve parçalanan kısımlarda metabolizma olayları ile vücuttan atılmaktadır. İstediğiniz her süre zarfında bu işlemi yaptırabilir ve daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yorum yapın