Cinsel Organda Yanma Hissi Nasıl Geçer?

Mutlaka hepimizin başına öyle ya da böyle en az bir defa gelmiştir bu pipide yanma hissi. Bu enfeksiyondan, mikroptan, üşütmekten ve hatta tuvalette çok zorlamaktan olan bi durum. Çok zorladıysanız veya üşüttüyseniz peniste yanmanın çözümü kolay ancak mikroptan dolayı veya enfeksiyon kaptıysanız durum çok ciddi mutlaka doktora görünmelisiniz.

Peniste yanma neden olur?

 • Üşütmeden kaynaklı olabilir. Erkekler soğuk algınlığı, grip veya ani hava değişimi geçirdiklerinde boşaltım sistemi çok kolay etkilenir.
 • Çok aşırı cinsel hayat veya masturbasyon. Normal düzenin dışında bir hafta veya birkaç günlük aniden aktifleşen cinsel hayat penis yanmasına sebep olabilir.
 • Ayakları üşütmek. Ayakların soğukta kalması veya çıplak ayakla yerlere basmak üşütmeye dolayısı ile yanma hissine sebep olabilir.
 • Enfeksiyon kapmış olabilirsiniz. Bu durumda doktora gidip antibiyotik veya semptomatik ilaçlar kullanabilir, doğal tedavi olarak adaçayı içebilirsiniz.
 • Böbrek taşı veya kum döküyor olabilirsiniz.

Penis, Pipi Yanmasını Geçirecek Yöntemler

 • Sıcak su torbası, ayaklara ve kasık bölgesine konulacak sıcak su torbası hızlıca iyileşmenize ve ağrıyı kolayca geçirmenize yardımcı olabilir.
 • Ağrı kesici kullanmak, eğer bir yeriniz ağrıyor, acı hissediyorsanız ağrı kesici ilacı dozunda kullanmak size zarar vermez. En yakında bulduğunuz, daha önce kullandığınız bir ağrı kesici ilacı içip etkisini göstermesini bekleyebilirsiniz.
 • Adaçayı, Yeşilçay gibi bitkisel çaylar tedavi için kullanılabilir. Temel olarak vücut ısısını yükselttiklerinden pipi yanmasını geçirecektir. Ayrıca enfeksiyon sebebi ile oluştuysa adaçayı, antibiyotik etki göstereceğinden hastalığınızı da tedavi edecektir.

Tuvaletten sonra oluşan pipide yanma hissi ve üşütmeden kaynaklı oluşan yanmanın kesin çözümü sıcak su doldurulmuş iki su şişesinden birini kasıklarınızla karnınızın arasına birini de ayaklarınızın altına koyarak yorganın altında vücut sıcaklığınızı dengelemektir. Bunu kişisel deneyimlerime dayanarak yazıyorum.

Sağlıklı Bilgi:  Balgam Söktürücü Tedavi Yöntemleri

Penis ucunda yanma hissi nasıl geçer?

Penis ucunda yanmanın en temel sebeplerinden kum dökme veya üşütme sebebi ile iltihaplanma yaşıyorsanız yanma hissini en çok kamışın ucunda hissedersiniz. Penis ucunda yanmanın en etkili tedavisi ise sıcak su torbası ile damarları genişletmektir. Böylece penisiniz rahatlayacak kasık bölgesinde uyuşturucu etki yapacaktır.

Ben peniste yanma sorununu pek çok kere yaşadım ve çözüm olarak en sonunda bunu uygulamaya başladım ve bende kesin olarak geçiriyor.

Eğer geçmezse sorun enfeksiyon vb. bir sebepten olabilir. Burada yazılan bir doktor tavsiyesi değildir. Lütfen doktora gidiniz ve tahlillerinizi yaptırınız.

“Cinsel Organda Yanma Hissi Nasıl Geçer?” üzerine 3 yorum

 1. Hocam merhabalar 3 4 yıldır çektiğim bi sıkıntımı size anlatacağım , 3 4 yıl içinde genellikle 5 6 ayda bir idrarımı yaptıkdan sonra penisde yanma meydana geliyor, 4 5 tane idrar tahlili kültür ultrason bu tahliller yapıldı hepsi temiz çıktı her doktor farklı şey söylesi birisi üşütmüssün dedi birisi sporu bırak dedi benim hastalığım ne olabilir yanma meydana geldiği zaman 3 4 gün çekiyorum parol kullanıyorum sıcak su koyuyorum iyi geliyor sizin dediğini gibi üşütmeden kaynaklı olabilir ama bu üşütmeden kaynaklı yanma kaç gün sürer ?

  Yanıtla
  • Selamlar Enes,

   Ben en son doktora gittiğimde yine her şeyim temiz çıktı. Burada ayakları her zaman sıcak tutmak çok önemli. Ben kendi açımdan bu durum meydana geldiğinde göz yaşı dökerek uyusam da ayaklarıma sıcak su torbası koyduğumda ve ılık bir duş aldığımda sabah kendime geliyorum. Geçmiş oluyor.

   Yani benimkiler ortalama 1 gece sürüyor. Gün içerisinde olduğunda botlarımı giyip yürüyüşe çıkıyorum iyi geliyor 🙂

   Burada bazı doktorlar organın ucundan girerek mesaneyi de kontrol edebiliyor, belki başka bir doktora bunu danışabilirsin.

   Bol bol su içip, kendini sıcak tutmanı tavsiye ederim.

   Yanıtla

Yorum yapın