Gülüş Tasarımı ve İmplant Tedavilerinde Dentince

Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği yöneticisi Diş Hekimi Murat İnce yaptığı açıklamada dişlerimizin sağlıklı olmaları önemlidir, peki ya kusursuz bir gülüş sağlamaları? Buna yardımcı olması için başvurulan gülüş estetiği, dişlerde tedavi sonrası oluşan aşınmaları, hastanın sahip olduğu renk bozukluklarını veya kişinin estetik kaygılarını çözümlemek için kullanılır. 

Gülüş estetiği tedavisinde en önemli olan şeylerden biri baz aldığımız dişlerin sağlıklı olmalarıdır. Bu sebeple estetik tedaviye başlanmadan önce dişte görülebilecek çürüklerin temizlenmesi, sorunlu dişlerin kanal tedavisi uygulanması veya gerekiyorsa çekim işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir.

 Tüm bunlar uygulandıktan sonra estetik aşamaya geçiş yapılanabilir hale gelecektir. Diş sağlığımızın bu tedavilerde taşıdığı önemi anlamamız gerekmektedir. 

Tüm bu adımlardan sonra gülüş tasarımı konusunda uzman doktorlarımızla tasarım sürecine başlanır, özel cihazlarla hastanın ağzından alınacak ölçülerle hastaya en uygun model belirlenir. 

Bununla birlikte ağız içi kusurlar (diş çekilmesi sonrası oluşan boşluklar, kırık diş sorunu) belirlenerek buna uygun çözüm üretimi yapılır. Uygun boşluklara uygulanabilecek diş implant tedavisiyle ağız içinde göze hoş gelmeyen ve yeme faaliyetlerini zorlaştırabilecek boşluklar giderilir ve kişi yeniden sağlıklı bir görüntüye ve eksiksiz bir diş yapısına sahip olur. 

İmplant uygulamasından sonra beklenmesi gereken 3 aylık iyileşme süreci sonrası gülüş tasarımına başlanabilir. Bu sayede hem implantın üst yapısı hem de kişinin isteğine bağlı olarak diğer dişlere uygun bir tasarım hazırlanır. 

Gülüş tasarım süreci boyunca doktorumuz hastanın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket eder. Gülüş tasarımı sonrası hastaya sunulacak olan üst yapı sonrasında hastaya uygulanır. 

değinen Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği yöneticisi Diş Hekimi Murat İnce özetle İmplantın ve öncesinde uygulanabilecek tedavilerin bize sağlayacağı güçlü yapıyla gülüş tasarımı işlemine başlamak en sağlıklı seçenek olacaktır dedi.

Sağlıklı Bilgi:  İltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir? İltihaplı diş eti ağrısını ne keser?

Yorum yapın