Diyette Lahmacun Yenir mi?

Yemeklerin vazgeçilmezi olan lahmacunun 100 gramı 148 kaloriye denk gelmektedir. Hamurun ince bir şekilde açılması sonucu birden fazla yenilebilen lahmacun, diyet yapanların vazgeçmesi gereken bir besindir. Çünkü aşırı lahmacun tüketimi diyette zayıflatmak yerine kilo aldırıyor. Protein, vitamin açısından zengin olan lahmacunun uzmanların görüşüne göre 2 haftada bir tüketilmesinde zararı yoktur. Ayrıca aşırıya kaçmayacak şekilde lahmacun haftada bir olarakta tüketilebilir.

Lahmacun Yemek Kilo Aldırır mı? 

Lif ve kalori yönünden zengin olan lahmacun, kilo aldırıcı bir besindir. Bu nedenle lahmacunun diyet listesinde yer almaması gerekir. Diyet için önemli olan lahmacun tüketimi 2 haftada bir tane yenilmesidir.

Diyetime Ne Kadar Lahmacun Eklemeliyim?

Lahmacundan vazgeçemeyenler fakat diyet yapmak isteyenler, diyet listesine 2 haftada 1 tane yenilme koşuluyla lahmacunu diyet listesine ekleyebilirler. Bu nedenle diyet yapanlar günlük olarak harcanan kaloriye de dikkat etmelidir. 

Lahmacun Kaç Kalori ve Lahmacunun Besin Değerleri Nedir?

Kalori ve karbonhidrat açısından yüksek besin değerine sahip olan lahmacun, aşırı tüketim sonucu kilo aldırır. Bu yüzden lahmacunun diyet programında yer alması için önerilen sayı 2 haftada 1 tane yemektir.  Lahmacunun besin değeri cetveli şu şekildedir:

  • Lahmacunun karbonhidrat oranı: 21.51 gram
  • Lahmacunun yağ oranı: 3,7 gram
  • 1 porsiyon lahmacun kaç kalori: 148 kcal
  • Yarım porsiyon lahmacun kaç kalori: 74 kcal
  • Lahmacunun protein değeri: 6,5 gram

Lahmacun Yemek Zararlı mı?

Kıyma ve hamur ile yapılan lahmacun, kilo aldırma özelliğine sahip olduğu için uzmanların görüşüne göre diyette lahmacun tüketimi zararlı olabilir. Diyet yaparken lahmacunu kesmek yerine 2 haftada bir tüketilebilir. 

Sağlıklı Bilgi:  Diyette Patates Salatası Yenir mi?

Spor Yaparken Lahmacun Yiyebilir miyim?

Spor yapan kişiler kalori harcadığından dolayı, harcanan kaloriyi geri almamak için lahmacun yemekten uzan durmalıdır.

Gece Yatmadan Önce Lahmacun Yemek Kilo Aldırır mı?

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre, gece yatmaya 2 saat kala herhangi bir besinin sağlık açısından tüketilmemesi gerekir. Özellikle lahmacun sevenler kilo almamak için geceleri lahmacun yemekten uzak durmalıdır.

Aç Karnına Lahmacun Yenir mi?

Lahmacun aç karnına yenebilen bir besindir. Fakat aşırı tüketilmesi sonucu hem bünyeye zarar verir hemde kilo almaya yardımcı olut. Bu nedenle açken birden lahmacuna saldırıp mideyi doldurmamak gerekir. Eğer diyet yapılacak ve lahmacun diyet programına eklenecekse, uzmanlar tarafından önerilen haftada veya 2 haftada 1 tane olmak üzere lahmacun yenilmelidir. 

Yorum yapın