Adeti Kesmeyen Ağrı Kesiciler

Adet dönemi sırasında ağrı kesici kullanmanın yan etkisi olarak adetin kesildiği hakkında görüşler mevcuttur. Ancak mefenamik asit içeren ağrı kesicilerin adeti kestiği birçok kaynakta geçmektedir.

Ponstan, Roladol, Rolan, Rolan fort ve aspirine gibi ağrı kesiciler bu maddeyi içerdiği için adeti kesen veya adet kanamasını azaltan ağrı kesiciler olarak sayılabilir.

Adeti Kesmeyen Ağrı Kesiciler 2
adet sancısı çeken kadın fotoğrafı

Bazı doktorlara göre her türlü ağrı kesici, antibiyotik veya hormonal ilaçlar adet kanamasını azaltabilir.

Adet kanamasının azalması veya adet döneminde ilaç kullanımı sonucu kesilmesi sağlık açısından bir sorun teşkil etmemektedir.

Adeti Kesmeyen Ağrı Kesiciler 3

Regl sancısı sırasında ağrı kesici kullanmak zararlı değildir. Her ağrıda olduğu gibi adet sancısı da sıradan bir ağrıdır. Bunu çekmek zorunda değilsiniz. Tıpkı diş ağrısı gibi, ağrı kesici kullanıp hayatınıza devam etmeli süreç sonuna kadar beklemelisiniz.

Adeti kesmeyen ağrı kesiciler diye bir şey yoktur. Her ağrı kesici her metabolizmaya farklı şekilde etki eder. Bu yüzden size bu yazıda adeti kesmeyen ilaç önerisi sunamıyoruz.

Adet sancısı için majezik, apranax, buscopan gibi ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için: Regl Sancısına İyi Gelen Ağrı Kesiciler! TIK TIKLA!

Sağlıklı Bilgi:  Regl Sancısı erkeklere nasıl anlatılır?

Yorum yapın