Hastadoktor.com – Sağlıklı Yaşamın Bilgileri

İlişki Sırasında Prezervatifin Vajinada Kalması Durumunda Ne yapılmalı?

29.09.2019
22
İlişki Sırasında Prezervatifin Vajinada Kalması Durumunda Ne yapılmalı?

İlişkilerde cinsel birleşme sırasında kazalar yaşanabiliyor. Bunlardan biri de cinsel ilişki sırasında prezervatifin vajina içinde kalması durumu. Diğer adıyla kondomun vajinanın içine kaçmasında partnerlerden biri el baş parmağı ile içerideki kondomu vajinal duvara sürterek nazikçe çıkartabilir.

İlişkide vajinaya prezervatif kaçma durumunda hamilelik riski veya daha tehlikeli durumlar için aşağıdaki başlıkları okumaya devam edin.

Prezervatif neden vajina içinde kalır?

Prezervatif yanlış takılmış, boşaldıktan sonra devam etmek, erekte olmamış penise takılmış veya kondomun iç kısmında hava kalması durumlarında prezervatifin içeride kalma tehlikesi her zaman vardır.

Çok uzun süren ilişkilerde penis yumuşayabilir. Geciktirici kremler de penis yumuşamasına sebep olacağı için prezervatifin içeride kalması mümkündür.

İlişkide prezervatif çıktı hamile kalır mıyım?

cepte kondom

Bu ihtimal her zaman vardır ancak riski azaltmak için kondomun içeriye kaçma durumu fark edildiğinde hemen içeriden işaret veya baş parmak yardımı ile alınması, bayan partnerin soğuk su ile vajinasını yıkaması gerekmektedir. Soğuk su spermi öldürür.

Ayrıca prezervatiflerin içindeki jel yapının spermleri öldürme etkisi vardır.

Hamilelik şüphesini girmek için ertesi gün hapı Ella içebilirsiniz. Bu tip durumlarla karşılaşmamak içinse daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz doğum kontrol hapı kullanımını inceleyebilirsiniz.

Limon, alkol veya sabun gibi maddeleri vajinanızdan uzak tutun. Bunlar halk arasında kullanılan maddelerdir. Vajinada enfeksiyona sebep olabilir. Sadece soğuk su spermlerin ölmesine yetecektir.

Prezervatif kendi kendine çıkar mı?

Evet çıkabilir ancak bu süreçte enfeksiyon kapmamak için parmağınızla çıkaramadıysanız jinekoloğa gidip çıkarmasını isteyebilirsiniz. Çok basit ve kısa bir sürede çıkaracaktır. Doktorlardan utanmanıza gerek yok bu gibi durumlar ile çok sık karşılaşıyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.