Gluten Alerjisi Olanlar Bira İçebilir mi? (Çölyak Hastaları)

Çölyak hastalığı diğer bir değişle gluten alerjisi veya hassasiyeti olan kişiler yemek seçiminde çok titiz olmalı. Çünkü günlük besinlerin çoğunda gluten içeren gıdalar var. Hatta şampuan, tereyağ ve alkol gibi gıdalarda bile bulunabiliyor. Bu da gerek kaşıntı gerek bağırsak düzenini alt ederek hastalara zor zamanlar yaşatıyor.

Çölyak hastalarının yiyebileceği besinleri Çölyak ile Yaşam derneği web sitesinde detaylı bir liste ile sunmuş. Burayı kaynak alarak gluten hassasiyeti, alerjisi olan kişilerin bira içemeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak gluten alerjisi olan kişiler ne tür alkoller içebilir? diye soruyorsanız onun da cevabı var.

Gluten alerjisi, Çölyak hastalarının tüketebileceği alkollü içkiler şunlardır: Raki-Votka-Cin, Efe Raki, Mey Raki, Mey Votka (Aromalılar hariç.) Mey Cin, şarap; Kavaklıdere şarabi. Kayra şarapları, Suvla şarapları

kaynak: http://www.colyak.org.tr/sayfa.asp?Sayfa=Kategori&Bolum=9

HastaDoktor :Hastalık hastası, araştırmayı seven ve en önemlisi hastadoktor.com'un kurucusu.